ΕΣΧΑ Νέων: Ισοπαλία μεταξύ Άρη και Ολυμπιακού στη Νίκαια - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Νέων: Ισοπαλία μεταξύ Άρη και Ολυμπιακού στη Νίκαια

Για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Νέων, Άρης Νίκαιας και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 29-29, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που διεξήχθη στο κλειστό του Πλάτωνα. Οι παίκτες του Γιώργου Καρασαββίδη είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, ωστόσο οι γηπεδούχοι, μετά την ανάπαυλα, κατάφεραν να φέρουν την κατάσταση στα ίσια. Είναι δε χαρακτηριστικό ότι δέκα λεπτά πριν το φινάλε, ο Άρης , πήρε "κεφάλι" τριών τερμάτων, αλλά εν τέλει οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Ο σύλλογος της Νίκαιας είχε σε πολύ καλή βραδιά, τον τερματοφύλακά του Εφραιμίδη και τον Βλάχο, ο οποίος σημείωσε 10 γκολ. Για τον Ολυμπιακό, πρώτος σκόρερ ήταν ο Δεληχρήστος με 8 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 02-03, 05-05, 07-08, 10-11, 13-14, 14-17 (ημίχρονο), 16-19, 21-22, 24-24, 27-24, 28-26, 29-29

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τούτσης Αθανάσιος): Εφραιμίδης , Ζιώγας 1, Βλάχος 10, Πέτρος 5, Σάλα, Τσιβγούλης, Καραμπέκιος, Πατσουλίνης 1, Κοκκοράκης, Αναστασίου 4, Ακερμανίδης 1, Κρεμμύδας 3, Γρέκας 1, Χουρσουντιάν 3, Σάμιος, Ξυπνητός.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Καρασαββίδης Γεώργιος): Καρτζίδης , Κουκουλάς, Βαζαίος, Κεμπεσόγλου, Μαραμαθάς 4, Κιουλτζίδης, Τερλέτσκι , Νάκος, Μαρινάκης, Παπαδάκης, Δεληχρήστος 8, Ασβεστάς 4, Σιδηρόπουλος, Μάϊνας 4, Τσανίνος 7, Λόλας 2

Διαιτητές: Ζήσης - Γιαβρούτας

Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 2/3- 1/1