"Διπλό" με σπουδαία ανατροπή ο Άρης Νίκαιας - greekhandball.com

"Διπλό" με σπουδαία ανατροπή ο Άρης Νίκαιας

Τρομερή ανατροπή του Άρη Νίκαιας, ο οποίος πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" μέσα στα Γιαννιτσά με σκορ 27-23 (10-17 ημίχρονο). Οι φιλοξενούμενες επέστρεψαν από το μείον επτά του πρώτου μέρους  και κατάφεραν να πάρουν ένα πολύτιμο δίποντο ενόψει της συνέχειας. Ο Άρης πήρε πολύ σημαντικές βοήθειες στην επίθεση από την Σαούλου (7 γκολ) και την Διακογιάννη (6).
Από την άλλη πλευρά πολύ καλή επιθετική βραδιά βρέθηκε η Μπατζαρακούδη (10 γκολ).

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 6-4, 10-6, 13-7, 17-10 (ημίχρονο), 19-14, 21-14, 22-19, 22-22, 23-24, 23-27

Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών: Πυριτίδου, Μπατζαρακούδη 10, Πλιόγκα, Πέγιου Γ., Παπαδοπούλου, Πατσάνη, Αναστασίου 2, Τροχίδου Ε. 8, Τροχίδου Χ., Κοτζαχρήστου 1, Παπαδοπούλου 1, Ανσρονικίδου 1, Ματζίρη, Πέγιου Μ., Τρελοπούλου, Τομίδου

Άρης Νίκαιας: Σπανοπούλου, Σκάλα, Διακογιάννη 6, Καραγιάννη 5, Σιτόγλου, Σαούλου 7, Αχλαδιώτη, Σαββαλάκη Αθ 1. Σιάπχα 2, Σαββαλάκη Δ., Μανιά 2, Πυρομάλλη, Ταβλαρίδη 4, Παρέσογλου, Ευαγγελάκου

Δίλεπτα: 4-4. Πέναλτι: 5/5- 6/8