Νίκη για τη Νέα Ιωνία, ανησυχία στο Πανόραμα για την Καραβέλη - greekhandball.com

Νίκη για τη Νέα Ιωνία, ανησυχία στο Πανόραμα για την Καραβέλη

Η Νέα Ιωνία πήρε μια οριακή νίκη κόντρα στην ομάδα του Πανοράματος με σκορ 26-24 (14-14 ημίχρονο). Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με συναρπαστική εξέλιξη, όμως οι γηπεδούχες έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία στο φινάλε, παίρνοντας τους δύο βαθμούς της νίκης. Στο 3:27 της αναμέτρησης, η Λαμπρινή Καραβέλη, έπεσε άτσαλα στον αγωνιστικό χώρο, σε μια ανύποπτη φάση, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στον αγκώνα. Η αστυνομία ανέλαβε την μεταφορά της στο Κωνσταντοπούλειο νοσοκομείο της Νέας Ιωνίας.

Τα αποτελέσματα των εξετάσεων στις οποίες υποβλήθηκε η Καραβέλη, έδειξαν ότι έχει υποστεί εξάρθρωση του αγκώνα στο αριστερό της χέρι, με την επιστροφή της στην αγωνιστική δράση να υπολογίζεται σε περίπου δύο μήνες.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Προκοπίδου με εννιά γκολ.

Τα πεντάλεπτα:2-3, 6-5, 9-7, 10-8, 11-10, 14-14 (ημίχρονο), 16-14, 18-17, 20-20, 22-22, 25-24, 26-24

Νέα Ιωνία (Δανήλος): Κεπεσίδου Μ., Μανιά 5, Φράγκου 2, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα 2, Μακρή, Ντιμτσούδη, Αργυροπούλου, Κεπεσίδου Ν. 7, Βασιλείου 4, Ζενέλι, Νταμπέβσκα 4, Χριστοπούλου, Ζηνωνίδου 2, Χρυσοκέντη

Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμανή, Λιούκα 2, Κουρκουλάκη, Παπαδοπούλου, Καρτσίου, Κυρικλίδου 4, Αμανατίδου 2, Ράτσικα, Κουκλοτίδου, Προκοπίδου 9, Τσερεπή 1, Καραβέλη 1, Παπαδοπούλου 2, Κουλούρη 3

Δίλεπτα: 1-6. Πέναλτι: 7-7, 2-3

Στο φύλλο αγώνα γράφτηκε: "Στο 03:27 λεπτό του αγώνα, η παίκτρια της φιλοξενούμενης ομάδας ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ, ΚΑΡΑΒΕΛΗ ΛΑΜΡΙΝΗ τραυματίστηκε και κρίθηκε απαραίτητη η συνδρομή ασθενοφόρου για τη μεταφορά της στο νοσοκομείο".