Βήμα πρόκρισης για τη Σαλαμίνα - greekhandball.com

Βήμα πρόκρισης για τη Σαλαμίνα

Η Σαλαμίνα πήρε προβάδισμα πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φώτης Μπάβας», μετά την νίκη στο Κορωπί, επί του ΓΣ Παπασιδέρης με σκορ 32-25 (17-13 ημίχρονο). Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν χρόνο συμμετοχής στο "νέο αίμα" της ομάδας, καθώς στην σύνθεση ήταν δύο Έφηβοι και δύο Παίδες. Έτσι οι ηλικιακά νεότεροι αθλητές του συλλόγου (όπως οι Κόρρος , Ζαχαράκης , Γκλίστης , Γ. Μπακαούκας), είχαν την ευκαιρία να αποκομίσουν χρήσιμες εμπειρίες. Ο αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια των προημιτελικών του θεσμού, ενώ ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στη Σαλαμίνα.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 3-5, 4-10, 6-12, 10-13, 13-17 (ημίχρονο), 14- 19, 14-23, 16-25, 17-26, 21-30, 25-32

ΓΣ Παπασιδέρης: Μπούμπας, Σουρλαντζής 1, Μπλιτουράκης, Γκίκας,Σουρλαντζής 1, Κορδογιάννης, Τσεβάς 3,Βλάχος 9, Παύλου 2,Αλεξανδρής, Φακίνος 1, Δεληκούρας 5, Βλαχάκης, Καββάλος,Διαμαντής, Παπασπύρου 3

Σαλαμίνα: Μανούσος, Μπακαούκας Γ. 1, Μπακαούκας Χ. 9, Ζαχαράκης, Πετράκος 4, Μπούζος 2, Χιώτης 1, Κόρρος, Κλημάνογλου 4, Βασιλόπουλος 6, Γκλίτσης, Αποστολίδης 3, Γεωργακόπουλος 2

Δίλεπτα: 2-7. Πέναλτι: 2/2- 1/1