Για λίγα λεπτά δεν τους βρήκε η επόμενη ημέρα στην Κέρκυρα... - greekhandball.com

Για λίγα λεπτά δεν τους βρήκε η επόμενη ημέρα στην Κέρκυρα...

Λίγο έλειψε να βρεί η Κυριακή στο γήπεδο, Κερκυραϊκό και Αγριά Βόλου, στον αγώνα της Β΄Εθνικής που είχε ορισθεί στις 8.30 μ.μ. του Σαββάτου, αλλά, ξεκίνησε με καθυστέρηση σχεδόν δύο ωρών, λόγω χρονοτριβής από τα παιχνίδια μπάσκετ και βόλεϊ που προηγήθηκαν και έτσι ολοκληρώθηκε μόλις στις 11.50 μ.μ., δέκα λεπτά πριν από τα μεσάνυχτα.
Ωστόσο, ο Κερκυραϊκός στην πρώτη εντός έδρας εμφάνιση του από την σύσταση του τμήματος χάντμπολ, πρόβαλε υποδειγματικά τις δραστηριότητες του και  κέρδισε το χειροκρότημα για την πολύ καλή παρουσία του απέναντι σε άξιο αντίπαλο, την Αγριά Βόλου που έφθασε στη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο χάρη στη μεγαλύτερη εμπειρία που έχει ως ομάδα.
Τα πεντάλεπτα : 1-1, 3-2, 6-5, 7-9, 9-12, 11-13 ( ημίχρονο ), 14-16, 17-17, 18-18, 19-21, 21-24, 22-27
Διαιτητές : Γιώργος Μπουγιάκας-Θεόδωρος Καζαντζίδης.
ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ : Σπίγγος, Κοντογιώργης, Παπατριανταφύλλου, Κασίμης, Ξενίδης, Παγιατάκης, Χατζηπαρασίδης, Ντούκο 1, Κυριακίδης 2, Αγάθος 2, Καλούδης, Ζέρβας 3, Μπάμπουρας 5, Κουρτέσης 5, Γιανναράς 4, Μπόχτης.
ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ : Κρατήρας 2, Καρανάσιος 4, Βαλκανέλης, Λάγδος, Μάνο, Μηλιόρδος, Γκαμώτσος, Αργέντος 1, Δρενοβιάδης 4, Κρανιώτης 1, Χιώτης 6, Μακρής 7, Χαλκιάς 2.