Σπουδαίο "διπλό" για την Πυλαία - greekhandball.com

Σπουδαίο "διπλό" για την Πυλαία

Η Πυλαία πήρε μια δύσκολη εκτός έδρας νίκη επί του Φαίακα Κέρκυρα με σκορ 29-26. Ο Γιάννης Καλόμοιρος βρέθηκε σε εξαιρετική βραδιά πετυχαίνοντας 10 τέρματα, ενώ ο τερματοφύλακας της ομάδας Ραντούλοβιτς έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα, με τις αποκρούσεις που πραγματοποίησε. Ο Φαίακας κατάφερε να πλησιάσει στο ένα γκολ (26-25) στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ωστόσο οι παίκτες του Πάνου Γούσιου έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία και πήραν εν τέλει τους δύο βαθμούς. Για τους γηπεδούχους ο Χερουβείμ σημείωσε 8 γκολ.

Να σημειωθεί ότι για ένα ακόμα παιχνίδι οι φίλαθλοι του Φαίακα δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα, δίνοντας ώθηση στους παίκτες της ομάδας τους.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 7-10, 8-12, 11-12, 13-14 (ημίχρονο), 17-18, 19-19, 21-23, 22-24, 25-26, 26-29 (τελικό)

Φαίακας Κέρκυρας :Τζούκας 2, Δούγιας 1, Σουλάνης, Δέσπος 3, Κουλούρης 1, Μάτοβιτς 5, Κόντης, Τσιλιμπάρης, Κουτσικόπουλος, Χερουβείμ 8, Δελλής, Πίτος,Χάλαρης 4, Γιαννακόπουλος 1, Κορακιανίτης 1, Νάστος

Πυλαία: Ραντούλοβιτς, Ζαφείρης 2, Ανθομελίδης, Μπάτσιος 3, Αντωνιάδης 2, Μέτσης, Κουκμίσης Ν. 4, Ψωμαθιανός, Ορφανουδάκης, Ανανιάδης 2, Καλόμοιρος 10, Καβουσανάκης 4, Παπαγεωργίου 1, Τριανταφυλλίδης 1, Αλατσιατανός,Κουκμίσης Κ.

Δίλεπτα:3-5. Πέναλτι: 0/1- 2/2