Με δύο βαθμούς επιστρέφει ο ΠΑΟΚ από τη Νίκαια - greekhandball.com

Με δύο βαθμούς επιστρέφει ο ΠΑΟΚ από τη Νίκαια

Την τρίτη του διαδοχική νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ, που πέρασε από την Νίκαια, καθώς επικράτησε με 30-23 του Άρη. H ομάδα του Αλέξη Παπαβασίλη βρισκόταν με δύο γκολ μπροστά στο ημίχρονο (11-13) και οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν έως και λίγα λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, έχοντας ως πολυτιμότερους παίκτες τους τους Λαδάκη (8 γκολ), Βλάχο (7 γκολ). Ωστόσο, το σκορ... άνοιξε στο φινάλε και ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε με 7 τέρματα διαφορά.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΟΚ 23-30

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 5-7, 7-9, 8-11, 11-13 (σκορ ημιχρόνου), 13-15, 14-18, 17-20, 21-23, 22-25, 23-30

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Τ.): Λαδάκης 8, Ταουσάνης, Βλάχος 7, Μελετάκος 3, Μουλιάτος, Παπαδημητρίου, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 3, Παπαδόπουλος, Κρεμμύδας, Ταβλαρίδης, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Γιαννόπουλος, Χαραλάμπους 1, Γραμματικόπουλος

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης Α.): Κωστακίδης 1, Παλάσκας 5, Μπαλτατζής, Παπαβασίλης 5, Κοκώνης 6, Γιαννακίδης Ι., Εμμανουήλ, Τσαναξίδης 4, Ελευθεριάδης, Κωστακίδης, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 6, Κυπραίος 3, Γιαννακίδης Κ., Κριούτσκοφ, Τσέγιοβιτς

Διαιτητές: Τσάκωνας – Φωκίτης Δίλεπτα: 5-6 Πέναλτι: 3/5 – 2/3 Κόκκινη: Τσαναξίδης στο 53:34 (τρία δίλεπτα)