ΕΣΧΑ Παίδων: Με το... δεξί στη δεύτερη φάση ο Άρης Νικαίας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Παίδων: Με το... δεξί στη δεύτερη φάση ο Άρης Νικαίας

Ο Άρης Νικαίας επικράτησε, προχθές (8/12), εκτός έδρας (26-36) του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων (δεύτερη φάση, θέσεις 1-8), της ΕΣΧΑ. Η ομάδα της Νίκαιας διατήρησε το προβάδισμα από το 15ο λεπτό, περίπου, έως το φινάλε της αναμέτρησης, ενώ πρώτος σκόρερ του ματς αναδείχθηκε ο παίκτης της, Γιαννόπουλος.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 26-36

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 6-8, 8-11, 10-16, 12-19 (σκορ ημιχρόνου), 15-23, 17-26, 18-28, 22-31, 25-35, 26-36

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦIΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Φουντεδάκης Μ.): Διακουμάκος, Τσακναρίδης 5, Γετσόπουλος 2, Λυπημένος, Σαρίκας, Μπρισίμης, Μαλούσι 10, Καρυτινός, Διακουμάτος, Κάντζος Δ. 1, Μπριλάκης 2, Κάντζος Κ., Στέκος 1, Σπηλιόπουλος 1, Παπανικολάου 4

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης I.): Ρασπίτσος, Βλάχος, Κομποθέκρας, Αλωπούδης, Γρέκας 2, Τσιλάκης 2, Πατσουλίνης 2, Τζώρτζης 7, Γαλάνης,  Αρώνης 1, Ταράτσας, Γιαννόπουλος 12, Παϊπάης 2, Αργυρός, Μπακακέας, Τσιλάκης, Καλαμπόκης 8

Διαιτητές: Μερτινιάν - Δαμάσκος, Δίλεπτα: 3 - 8 (1 κόκκινη για 3 δίλεπτα στον Αλωπούδη), Πέναλτι: 3/6 - 2/2