Ο γνωστός ηθοποιός που σκοράρει στην Β΄Εθνική και η ταυτότητα και των 5 αγώνων της ημέρας, με τα αξιοσημείωτα και φωτο - greekhandball.com

Το greekhandball.com σας παρουσιάζει την ταυτότητα των 5 συναντήσεων που διεξήχθησαν το Σάββατο 30/11 για την Β΄Εθνική Ανδρών και επιφυλάσσεται να παρουσιάσει αργότερα τις δηλώσεις που συγκέντρωσε, λόγω του προχωρημένου της ώρας.
Στα χαρακτηριστικά των παιχνιδιών, τα 3 γκολ που πέτυχε αυτή την φορά ο 42χρονος ηθοποιός Γιάννης Αϊβάζης με την Δόξα Βύρωνος ( φωτο ), με την οποία συνεχίζει την παρουσία του στο χαντμπολ, καθώς, ήδη ήταν στην ΑΕΚ Βύρωνος πριν την απορρόφηση που συντελέσθηκε το καλοκαίρι. Στο προηγούμενο ματς της Δόξας είχε σκοράρει 4 φορές σε βάρος του Πήγασου Κυψέλης, επίσης συνεισφέροντας σε νίκη της ομάδας του ενώ στην πρώτη αγωνιστική, δεν είχε πετύχει γκολ.
Το Σεριφάτο, ωστόσο, πήγε με 8 παίκτες στον Βύρωνα.
Ο Κερκυραϊκός, με άπειρους παίκτες νεαρής ηλικίας, δίνει μεγάλο αγώνα και διαρκώς θα βελτιώνεται, αλλά, θα χρειασθεί διαχείριση συναισθημάτων ενώ ο Απόλλων Σταυρούπολης ήταν ελλιπής στη Ξάνθη, όπου παρουσιάσθηκε με 12 παίκτες εκ των οποίων οι 4 ήταν γκολκίπερ, καθώς, απουσίασαν οι Βαφέας, Γκουγκούσης, Γκόγκας, Αλμπάνης.
Στα θετικά της ημέρας, η όμορφη παρουσίαση από τα social media, στοιχεία του αγώνα της Ασπίδας Ξάνθης, από τον λογαριασμό της ομάδας της Θράκης.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ 40-13

Τα πεντάλεπτα : 4-1, 6-2, 9-4, 11-5, 16-6, 22-6 ( ημίχρονο ), 23-6, 25-7, 30-8, 33-10, 36-11, 40-13.

Διαιτητές : Τέμης-Πήτας

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ : Βαγγέλης 1, Κουρουζίδης 3, Γκρουϊδης 1, Κοτίδης 2, Τσέλιος, Σακκάς, Σήτας 3, Γεωργίου 4, Βέλλιος 2, Σιώμος 4, Τζελέπης 7, Φίλης, Νάκος 6, Σιαράβας, Σκανδάλης, Γότσης 7
ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ : Κουρτέσης 3, Μπάμπουρας, Μεσημέρης, Καλούδης, Χατζηπαρασίδης, Ντούκο 3, Ζέρβας 2, Μπούτης, Αγάθος 2, Ξενίδης 1, Κοσκινάς 2, Παγιατάκης, Παπατριανταφύλλου, Σπίγκος, Κοντογιώργης.

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 22-20

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ : Μαυρίδης, Καραγεωργίου 8, Κοτανίδης, Σιδέρης, Παράνογλου, Χαντζιάρας, Καρυπίδης, Καραδήμος, Φιλόσογλου 1, Μεταξάς 2, Ν.Πασχαλίδης, Φ.Πασχαλίδης,  Γκιμπέρι 5, Λαζαρίδης 1, Μετάνι 2, Μπούρμπουλας 3.
ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Αναστασίου, Δ.Πούλιος, Α.Πούλιος, Μπουζόπουλος, Γκουπιδένης, Παυλίδης, Σουκαλόπουλος 7, Γεωργιάδης 3, Ριζόπουλος, Τσιοφονώτας 9, Τερζόγλου 1, Μπαλιάκας.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 34-19

Διαιτητές : Τόλιος-Φωτακίδης ( στη φωτο από το ματς που προηγήθηκε στο ίδιο γήπεδο, Αθηναϊκός-ΠΑΟΚ, με τους ίδιους διαιτητές και παρατηρητή τον κ. Μίγκα )
ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ :Μωραϊτης, Βαμβόλης 1, Συνοδινός 1, Στυλιανός 3, Σινόπουλος 1, Στεφανίδης 2, Καλαμάτας, Μπιτόπουλος 7, Αϊβάζης 3, Ρουσιώτης 1, Σαλόγιαννος 3, Παπαδημητρόπουλος 6, Πολυμενόπουλος  2, Χατζηαλεξανδρής 3, Γεωργίου, Καλλιονάτης.
ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ : Λιόκαυτος 10, Χατζηγιάννης 3, Σμυρνιώτης, Σταυρίδης, Χριστοδουλόπουλος 3, Γιαννακόπουλος 3, Μουντζουρούλιας, Γίδας.

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ  ΚΥΨΕΛΗΣ  38-26

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 5-5, 8-5, 10-6, 14-8, 17-11  ( ημίχρονο ), 21-12, 25-16, 29-16, 31-20, 33-23, 38-26.
Διαιτητές : Μερτινιάν-Ψύλλος

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ : Μπούμπας, Βλαχάκης, Μαντσούκας 1, Μπαντουράκης 1, Σουρλαντζής 2, Παπασπύρου 5, Παπακωνσταντίνου 1, Κάββαλος, Μπαλτάς 2, Κορδογιάννης 3, Δεληκούρας 10, Τσεβάς 5, Φακίνος, Αλεξανδρής, Παύλου, Βλάχος 8.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ : Αλ. Αναγνώστης 2, Βασιλείου, Αρ. Αναγνώστης 2, Σαρλής, Σκληρός, Σάρδης, Παπαγιαννόπουλος, Ζαμπάτης 1, Παχάκης 6, Τρίμπος 9, Παπαντωνίου, Γκολέμι 1, Κοντογιώργος 5.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 27-23

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 3-2, 4-4, 5-5, 9-8, 12-8 ( ημίχρονο ), 14-12, 17-13, 21-16, 23-18, 25-20, 27-23

Διατητές : Ουζούνης-Αγγελίδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ : Αγαθονίκος 9, Ακτεντζόγλου, Βασιλακόπουλος, Ευθυμίου, Καϊκης, Καλιωράκης 3, Καραμανώλης 2, Κόλλιας 4, Μαργαρίτης, Μουλάκης 6, Νικολαϊδης 3, Πανδράκης, Χιασμάς, Παπαδόπουλος, Πατσατζής, Σαλή Ογλού.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : Παππάς, Λίτος, Φωτιάδης, Μίμης, Μαυρίδης 8, Εμμανουηλίδης, Δουλαβέρης, Μπιτσιάνης 1, Τσακαλίκης 2, Λυμπούδης 11, Διόμης, Μακρυγιάννης.