Η ταυτότητα όλων των ματς του Σαββάτου της Α2 Γυναικών από το greekhandball.com - greekhandball.com

Η ταυτότητα όλων των ματς του Σαββάτου της Α2 Γυναικών από το greekhandball.com

Η ταυτότητα των αγώνων που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 30/11 για την Α2 Εθνική Γυναικών, από το greekhandball.com  ( η φωτο είναι από το ματς Απόλλων Σταυρούπολης-Φιλώτας ) :

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ-ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 20-23

Ο Αρίων Πτολεμαϊδας επικράτησε στο Αμύνταιο των Ελπίδων με 23-20, εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμειναν δίχως γκολ στο ενεργητικό τους για 12 λεπτά, με συνέπεια να χάσουν με τρία τέρματα διαφορά ενώ προηγούντο με δύο.
Τα πεντάλεπτα : 2-3, 3-4, 6-6, 8-9, 9-12, 12-14 ( ημίχρονο ), 11-14, 15-14, 17-15, 17-19, 17-19, 20-23

Διαιτητές : Καζαντζίδης-Σερασίδης

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ : Τσιολαρίδου, Καλοθέου, Παπουλή, Ντίνα, Ηλιάδου 5, Κουτσουρίδου, Ρωμανίδου 3, Καντσελόγλου 2, Πανταζή, Χατζή 3, Φεντόκου, Ιωάννου, Καλογήρου 7, Δούμκου, Αντωνιάδου.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ : Ασιάνου, Χρυσανθίδου, Μεντεσίδου 1, Τσιρινίδου, Σανίδου 3, Χατζηευστρατίου 8, Μπαμπίνη, Κόλλια, Νικολαϊδου 5, Σάμκου, Βενητσοπούλου 4, Τέμη, Κουτουζά 2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 15-14

Στη Σαλαμίνα έγινε αυτό το ματς λόγω του γηπεδικού προβλήματος που αντιμετωπίζει ο Πανιώνιος, ο οποίος ωστόσο επικράτησε με 15-14 του Σεριφάτου Αιγίου, σε αγώνα όπου δεν μπήκε γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο !

Τα πεντάλεπτα : 2-0, 2-2, 4-2, 5-3, 6-3, 6-6 ( ημίχρονο ), 7-8, 7-9, 9-10, 10-12, 15-14, 15-14.
Διαιτητές : Τσάκωνας-Φωκίτης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Νιάρχου, Σημητέλου, Καπλανίδου 1, Τενκεριάν, Ρώτα, Σαντοριναίου, Χουρσουντιάν 3, Ηλιάδου 4, Καραγιάννη , Καπασσά, Σιδηροπούλου 4, Ραδρή 3.
ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ : Νικολοπούλου, Χαλά, Σιάσου, Παπαδοπούλου, Ρούπα, Πουμπουλίδου, Αποστολοπούλου, Θανοπούλου 5, Αυγέρη 3, Μελισσουργού 1, Ρώσση 3, Δήμου 2, Καλασνίκοβα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΦΙΛΩΤΑΣ  25-17

Σε συνάντηση που ξεκίνησε με 30 λεπτά καθυστέρησης λόγω προηγούμενου παιχνιδιού μπάσκετ, ο Απόλλων Σταυρούπολης νίκησε με 25-17 τον Φιλώτα ( ημίχρονο 14-11 ).

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 3-3,6-3, 8-5, 9-9, 14-11 ( ημίχρονο ) 17-12, 19-13, 20-14, 21-15, 24-16, 25-17.
Διαιτητές : Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : Αναγνωστοπούλου, Χωρίκη, Γεωργιάδου 1, Ο.Πεπόνη, Ν.Πεπόνη, Ζερβού 9, Δημητριάδου, Λευθέρη 1, Φ. Πανικίδου 3, Πάντου 1, Π.Πανικίδου 5, Μίαρη, Χαλάτση 5.
ΦΙΛΩΤΑΣ : Γεωργιάδου, Κωτσοπούλου 6, Π. Ταφάκη 1, Σεβαστιάδου, Βασιλείου, Τουρουτόγλου, Β.Ταφάλκη 2, Κουντουρατζή, Πετράκη 5, Ανεστάκη 3.