Τσάμπιονς Λιγκ: Νίκη στο όριο για την Παρί- Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία - greekhandball.com

Τσάμπιονς Λιγκ: Νίκη στο όριο για την Παρί- Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Η Παρί Σαν Ζερμέν πήρε τους δύο βαθμούς της νίκης κόντρα στη Φλένσμπουργκ (32-30) και έτσι "έπιασε" εκ νέου την Μπαρτσελόνα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.Το χθεσινό (17/11) παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη στο Παρίσι, κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ για εξήντα λεπτά. Οι γηπεδούχοι είχαν έναν επιπλέον "πονοκέφαλο" αφού είδαν τον Νεντίμ Ρεμιλί να αποχωρεί τραυματίας στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Αυτό ωστόσο δεν έδειξε να τους επηρεάζει. Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν πήρε διαφορά μεγαλύτερη των δύο τερμάτων, ενώ και στο δεύτερο μέρος το... σκηνικό έμεινε το ίδιο μέχρι τα τελευταία δέκα λεπτά. Σε εκείνο το σημείο ο τερματοφύλακας της Παρί, Βίνσεντ Ζεράρντ, πργαγματοποιώντας τέσσερις συνεχόμενες αποκρούσεις, έδωσε το έναυσμα για τη νίκη.

Τελικό σκορ 32-30, με τους Σάγκοσεν και Χάνσεν να πετυχαίνουν από 7 τέρματα για τους Παριζιάνους. Γκόλα, Στάινχαουζερ και Γιοχάνεσεν σημείωσαν από 5 για την Φλένσμπουργκ.