Τσάμπιονς Λιγκ Γυναικών: Θετική παρουσία της Τσάκαλου - greekhandball.com

Τσάμπιονς Λιγκ Γυναικών: Θετική παρουσία της Τσάκαλου

Σε μια αναμέτρηση χωρίς  βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού η υπόθεση πρόκριση είχε ήδη κριθεί από την προηγούμενη αγωνιστική, η Ποντράφκα Βετζέτα, ομάδα της Λαμπρίνα Τσάκαλου ηττήθηκε με σκορ 34-28 (20-13 ημίχρονο), εκτός έδρας από την Κρίστιανσταντ. Η Ελληνίδα παίκτρια, πρόσθεσε ακόμα μία θετική εμφάνιση στο ενεργητικό της, πετυχαίνοντας 7 τέρματα (πρώτη σκόρερ της ομάδας της και δεύτερη της αναμέτρησης)  με 7/10 προσπάθειες.
Όσον αφορά την εξέλιξη του παιχνιδιού, η  Ποντράφκα προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ, ωστόσο με τα γκολ της Λόκε και της Νταλ το ημίχρονο έκλεισε με τη διαφορά στα 7 γκολ υπέρ της Κρίστιανσταντ (20-13). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχες δεν απειλήθηκαν ποτέ ουσιαστικά και έφτασαν τελικά στην επικράτηση.