Το έκανε... δύσκολο, αλλά επικράτησε η Πυλαία - greekhandball.com

Το έκανε... δύσκολο, αλλά επικράτησε η Πυλαία

Αν και με αγχωτικό τρόπο, η Πυλαία επικράτησε (33-31) του Άρη Νικαίας, στην έδρα της. Η ομάδα του Βασίλη Σκανδάλη προηγούνταν με 15-13 στο ημίχρονο, αύξησε την διαφορά στο δεύτερο μέρος, όμως στα τελευταία λεπτά εγκλωβίστηκε. Οι φιλοξενούμενοι, παρά την προσπάθειά τους να πάρουν θετικό αποτέλεσμα, δεν τα κατάφεραν.

ΠΥΛΑΙΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 33-31

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 7-7, 9-8, 11-11, 15-13 (σκορ ημιχρόνου), 19-15, 23-17, 28-20, 31-22, 33-28, 33-31

ΠΥΛΑΙΑ (Σκανδήλης Β.): Μόσχου, Κουκμίση Α. 10, Βράμπα 1, Παραστατίδου 1, Βακουφάρη, Κουκμίση Μ. 4, Καπρινιώτη, Αντωνιάδου, Μαυροπούλου 3, Δημητρακοπούλου, Σουμτάκη, Αθανασοπούλου, Σελεμίδου 4, Πετρίδου 3, Λούρη 5, Στεφανίδου 2

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αντάλης Γ.): Σπανοπούλου, Σκάλα, Διακογιάννη 4, Καραγιάννη 2, Σιτόγλου 2, Μαυρογεώργη 1, Σαββαλάκη Α. 4, Σαραντάκου 7, Δωροθέου, Σιάπχα 3, Ανδρίτσου 6, Αχλαδιώτη, Σαββαλάκη Δ., Μανιά 1, Ταβλαρίδη 1, Παρεσόγλου

Διαιτητές: Ουζούνης - Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 1/1, 4/5