Τρίτη συνεχόμενη νίκη τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Τρίτη συνεχόμενη νίκη τα Βριλήσσια

Την τρίτη τους νίκη σε πέντε αγώνες πέτυχαν τα Βριλήσσια, στην αναμέτρηση κόντρα στον Αθηναϊκό. Οι παίκτες του Γιώργου Δραγάζη επικράτησαν με 27- 21 (15- 12 ημίχρονο), και πήραν ένα σημαντικό "δίποντο" ενόψει συνέχειας.
 Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 5-2 στο όγδοο λεπτό με το γκολ του Βαμβακά , αλλά ο Αθηναϊκός με ένα σερί 3-0 ισοφάρισε άμεσα. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ στο 15-12. Μετά την επιστροφή των ομάδων από τα αποδυτήρια, ο σύλλογος των βορείων προαστίων μπήκε πιο αποφασισμένα και στο τριακοστό ένατο λεπτό, κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά στα πέντε τέρματα (20-15, με σκόρερ τον Κουμαδαρέλη). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ακόμα και με εννιά γκολ (27-18), παίρνοντας εν τέλει τη νίκη με σχετική ευκολία.

Κουμαδαρέλης και Φάμπατς βρέθηκαν σε καλή βραδιά επιθετικά, πετυχαίνοντας από 7 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 7-6, 8-9, 12-10, 15-12 (ημίχρονο), 17-14, 20-16, 22-17, 25-17, 27-18, 27- 21 (τελικό)

Βριλήσσια (Δραγάζης):Ακάλεστος 4, Λέκκας 4, Λιάλιος, Τσακουλής, Νικολινταής, Παναγόπουλος Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Τσομπανίδης 1, Βαμβακάς 4, Πέρρος, Κουτσόπουλος 1, Σομπιρακούλ 3, Κουμαδαρέλης 7, Τσικογιαννόπουλος

Αθηναϊκός (Βαρελτζής): Μπαξεβάνης, Φωτίου 1, Σαμαράς 1, Σταυρινόπουλος, Γραμματικόπουλος, Κραουνάκης 1, Ζύλι, Μάργαρης 1, Μαγκαφουράκης, Ματθιάδης 3, Μανάρας 3, Οικονομίδης, Νικολάου 2, Φάμπατς 7, Μαρουλάς 2,  Τσικριτέας

Διαιτητές: Αβράμης, Χρόνης

Δίλεπτα: 2-4. Πέναλτι: 3/3-1/2