Πάτησε... πόδι η ΧΑΝΘ στο δεύτερο ημίχρονο - greekhandball.com

Πάτησε... πόδι η ΧΑΝΘ στο δεύτερο ημίχρονο

Η ΧΑΝΘ ανέβασε ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της με αντίπαλο τον Αρχέλαο Κατερίνης και επικράτησε με 31-21, εντός έδρας. Η ομάδα του Κώστα Τούτση βρήκε ρυθμό στην επανάληψη και έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον Τσαγκαράκη με 12 τέρματα, έφτασε σε μία ακόμα νίκη, διευρύνοντας το σερί της.

ΧΑΝΘ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 31-21

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 1-3, 4-5, 8-5, 9-8, 13-10 (σκορ ημιχρόνου), 16-11, 18-12, 21-13, 27-16, 30-18, 31-21

ΧΑΝΘ: Αρβανιτίδης, Μπόλας 1, Τσιρογιάννης 2, Σαρηγιαννίδης 5, Τσαγκαράκης 12, Ρίζος 2, Βασιάδης, Τσαμήτρος, Κορωνάς 1, Πάντζιος 1, Βακουφάρης 3, Μποσνακίδης, Κουπαρανίδης 3, Παπαδόπουλος, Μαρίνης 1, Πανιόπουλος

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Καρυπίδης, Ραφτόπουλος, Χαραλαμπίδης 5, Β. Κοσμίδης, Σαϊδές, Κοσμίδης Ηρ., Θυμιόπουλος, Ξεφτέρης, Ραντζέλοβιτς 5, Παπανάκος, Ξώνης, Δράντζιου, Εγγλέζος 1, Αναστασίου 8, Μαυρόπουλος 2, Σκούφας

Διαιτητές: Νάσκος – Γράψας. Δίλεπτα: 5-9. Πέναλτι: 6/10 – 3/3