Δεύτερη συνεχόμενη νίκη η Άρτα - greekhandball.com

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη η Άρτα

Η Αναγέννηση Άρτας πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκης κόντρα στο Πανόραμα με σκορ 27-21 (13-12 ημίχρονο). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο η Άρτα, βελτίωσε την άμυνά της στις αρχές του δευτέρου μέρους, "έχτισε" μια διαφορά ασφαλείας και τελικά κατάφερε να φτάσει στην τελική επικράτηση. Πρώτες σκόρερς του αγώνα ήταν η Προκοπίδου και η Μπαλάφα, αμφότερες με 8 γκολ.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ HONDA- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ 21-27

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-7, 8-8, 10-9, 12-13 (ημχ.), 12-16, 14-18, 15-21, 17-24, 19-24, 21-27

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμάνη, Ράτσικα, Σπανού, Αναστασιάδου, Αργυροπούλου 4, Αλυγιζάκη, Παπαδοπούλου Α. 1, Κουκλοτίδου, Παπαδοπούλου Γ., Κυρικλίδου 4, Αμανατίδου 2, Τσερέπη, Καραβέλη 1, Προκοπίδου 8, Λιούκα, Κουλούρη.

ΑΡΤΑ (Ντάλας): Μάμαλη, Μπαλάφα 8, Εμμανουηλίδου 5, Νάτσο 1,  Σκάρα 2, Νούλα 3, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου, Τσιομπάνου 6, Σαϊντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Νταβίνοβιτς 2.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας,  Κόκκινη: 48:58 Ντάλας (διαμαρτυρία),

Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 4/6-6/7