Άνετη επικράτηση του Φαίακα επί του Φιλίππου - greekhandball.com

Άνετη επικράτηση του Φαίακα επί του Φιλίππου

Φυσιολογική θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η νίκη (39-31) του Φαίακα Κέρκυρας επί του Φιλίππου Βέροιας. Η ομάδα του Νίκου Ριγανά κυριάρχησε κατά κράτος των αντιπάλων της, οι οποίοι, πάντως, έδειξαν καλά στοιχεία, κυρίως επιθετικά.

*Ο Τσαμουρίδης αποχώρησε υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο, γύρω στο 15ο λεπτό του αγώνα, έχοντας χτυπήσει στο γόνατο. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 39-31

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 8-2, 11-6, 13-8, 16-11, 19-13 (σκορ ημιχρόνου), 22-14, 25-16, 28-19, 32-21, 26-26, 39-31

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Ριγανάς Ν.): Τζούκας 2, Δούγιας 6, Σουλάνης 2, Δέσπος 2, Κουλούρης 2, Μάτοβιτς 3, Κόντης 3, Τσιλιμπάρης, Τσαμουρίδης 2, Χερουβείμ 7, Δελλής, Πίτος 2, Βλαχόπουλος 1, Χάλαρης 4, Γιαννακόπουλος, Καρακιανίτης 3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Σαράφης Κ.): Πατραμάνης 6, Νικολαΐδης 2, Βαρδάκας 1, Καραγκιοζόπουλος 7, Κουκουτσίδης 4, Δάσκαλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1, Φιλόσογλου 2, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 4, Χουδαβέρογλου, Παντελίδης 4

Διαιτητές: Πάτιος - Τσιάνας, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 4/4, 4/7