Δύο στα δύο η Σαλαμίνα - greekhandball.com

Δύο στα δύο η Σαλαμίνα

Η Σαλαμίνα πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α2, επικρατώντας της Ακαδημίας των Σπορ με 27-22 (11-12 ημίχρονο). Παρόλο που σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι, ήταν πίσω στο σκορ, με ένα σερί 7-0 στο δεύτερο μέρος, έφτασαν να προηγούνται με 20-13 στο 40:32. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπακαούκας, ο οποίος πέτυχε 9 τέρματα και μαζί με τον Τρούλο (6 γκολ) πήραν από το... χέρι την Σαλαμίνα. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων ο Παναγιωταρόπουλος είχε 6 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 5-7, 6-10, 9-11, 11-12 (ημίχρονο) 14-13, 19-13, 22-16, 22-19, 24-20, 27-22 (τελικό)

Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 9, Βασιλόπουλος, Πετράκος 3, Τρούλος 6, Τσαπτάλης 2, Χιώτης, Κόρρος, Κλημάνογλου 2, Πασλής, Φίλης, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 3, Γεωργακόπουλος 1

Ακαδημία των Σπορ (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Μήλας, Παναγιωταρόπουλος 6, Παναγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 5, Στραβομύτης 2, Μαρκάτος 1, Κωνσταντινίδης, Ζάγκας, Τόμοβιτς, Ακριδόπουλος, Βύρλος 1, Δεμίρης, Σκαρλάτος, Κολλύρης 3

Διαιτητές : Σκλαβενίτης- Συρεπίσιος

Δίλεπτη: 6 – 6

Πέναλτι: 7/7 – 2/3