Εκτός έδρας νίκη του Δούκα επί της ΑΕΚ στους Νέους - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη του Δούκα επί της ΑΕΚ στους Νέους

Ο Δούκας νίκησε στο ΟΑΚΑ την ΑΕΚ με 30-28, σε αγώνα για το πρωτάθλημα Νέων της ΕΣΧΑ (ημίχρονο 16-19).
Μετά το δέκατο λεπτό της συνάντησης, οι φιλοξενούμενοι ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ, ωστόσο, μετά το 40΄το ματς ήταν αμφίρροπο, με δραματική εξέλιξη και επιμέρους σκορ, μόλις, 6-8 ενώ στο τελευταίο πεντάλεπτο σημειώθηκαν μόλις τρία τέρματα.
Οι παίκτες του Δούκα πανηγύρισαν την σημαντική επιτυχία τους, έχοντας πετύχει 29 από τα 30 τέρματα τους με σκόρερς που αγωνίζονται και με την ανδρική ομάδα του συλλόγου στην Handball Premier (Καρακεχαγιάς, Μπεκιάρης, Γερουλάνος, Παγιάτης, Μάνος ).

ΑΕΚ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 28-30
Τα πεντάλεπτα  : 3-2, 7-6, 9-10, 11-13, 12-15, 16-19 ( ημίχρονο ) 19-21, 22-22, 24-25, 26-28, 27-29, 28-30.
ΑΕΚ  ( Αλέξης Αλβανός ): Λαζάρου, Βασιλακάκης, Βυθούλκας, Γιάντσα 5, Αθανασάκος, Καρράς, Βεζύρης 2, Στάθης 7, Βασιλόπουλος, Κοβάνης 2, Ασλής, Δικαιούλιας 2, Ζαφειράκης 6, Κοτσιώνης 2, Σοφιανός, Βασιλείου 2.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Σαϊτης) : Βούλγαρης, Καρακεχαγιάς 8, Γερουλάνος 9, Παγιάτης 1, Βάρσος, Αθανασόπουλος, Πουλιάσης, Ρουμπής, Μάνος 2, Κασιώνης, Κωνσταντόπουλος 1, Μπεκιάρης 9, Βασιλόπουλος.
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Φωκιτης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 0/0-0/0