Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το τουρνουά στη Νάουσα
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmKkXZTjzy4lkZXnVvnzOaF8CvY_64mC6jQ5YYUWjOVS_rpyoc5uU6onJI7KPmldhyphenhyphenpxxTnGz8dcFhasoy9MMS3JAKOEJ9z0sG4P5erx-U81MyDWcxOey6SbLiHNju_u76ydD5dF4a9UpX/s1600/71582030_136411117713495_2303729941138636800_n.jpg)
Δύο φιλικά τεστ για τον Ζαφειράκη Νάουσας περιελάμβανε το τριήμερο 4-6 Οκτωβρίου σε αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν, στα πλαίσια των εορτασμών των 40 χρόνων της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδος. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο ΔΑΚ Νάουσας και συμμετείχαν επίσης η ομάδα Παίδων του Ζαφειράκη, ο Φίλιππος Βέροιας (Άντρες) και η Ακαδημία των Σπορ (Άντρες, Παίδες). Το τουρνουά διοργανώθηκε από τον σύλλογο του Ζαφειράκη με αρωγό τον Δήμο Νάουσας.
Για την ιστορία, η αντρική ομάδα της Νάουσας επικράτησε της Ακαδημίας των Σπορ την Παρασκευή 4/10 με 33-30 και την Κυριακή 6/10 με 30-23, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα, λίγες ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Α2.
No comments
Post a Comment