ΕΣΧΑ Παίδων: Ο Άρης Νικαίας «καθάρισε» στα τελευταία πέντε λεπτά - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Παίδων: Ο Άρης Νικαίας «καθάρισε» στα τελευταία πέντε λεπτά

Στο τελευταίο πεντάλεπτο κρίθηκε το χθεσινό (27/10) παιχνίδι (31-24) μεταξύ του Άρη Νικαίας και της Ασπίδας Αγίων Αναργύρων, στη Νίκαια, για την 3η αγωνιστική (πρώτη φάση - πρώτος όμιλος) του Πρωταθλήματος Παίδων, της ΕΣΧΑ.
Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα, μ' ένα γκολ διαφορά, στο ημίχρονο (18-17), όμως μέχρι και το 55' η ομάδα των Αγίων Αναργύρων είχε επαφή στο σκορ. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ο Άρης άνοιξε την ψαλίδα του σκορ και τελικά, επικράτησε.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 31-24 ΑΣ ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-3, 12-8, 15-10, 15-14, 18-17 (σκορ ημιχρόνου), 19-19, 22-22, 23-23, 25-23, 27-24, 31-24

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης Γ.): Ρασπίτσος, Βλάχος, Κομποθέκρας, Αλωπούδης 6, Γρέκας 6, Πατσουλίνης 2, Τζώρτζης 5, Αρώνης, Ταράτσας, Γιαννόπουλος 10, Παϊπάης, Αργυρός, Μπακακέας, Τσιλάκης, Καλαμπόκης 2.

ΑΣ ΑΣΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αντωνιάδης Χ.): Κακαβελάκης, Κίτσο, Σιδέρης 4, Μακράκης, Ταλιαδώρος 8, Καρεντζόπουλος 2, Παούρης 1, Σπυρ'οπουλος 2, Γαβράς, Παπουτσάκης 7, Κουμάσης.

Διαιτητές: Γερουλάνος Αν. - Δαμάσκος, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 1/1, 3/3

Αποτέλεσμα του πρώτου ομίλου:

ΑΕΚ - ΟΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 38-28

Αποτέλεσμα του δεύτερου ομίλου:

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 36-13

*Σημειώνεται πως όταν θα έχουμε στη διάθεσή μας και τα υπόλοιπα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου για το Πρωτάθλημα Παίδων, θα τα αναρτήσουμε.