Τα Βριλήσσια αντίπαλος του Ιωνικού στον τελικό των πλέι οφ (vid) - greekhandball.com

Τα Βριλήσσια αντίπαλος του Ιωνικού στον τελικό των πλέι οφ (vid)

Τα Βριλήσσια θα είναι ο αντίπαλος του Ιωνικού στον τελικό των πλέι οφ του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών για την άνοδο στη Handball Premier. Η ομάδα του Γιώργου Δραγάζη επικράτησε με 24-27 του Νηρέα στον δεύτερο ημιτελικό στο Δαϊς και έκανε το 2-0 στη σειρά των αγώνων.

Αγωνιστικά τα Βριλήσσια πήραν από την αρχή το προβάδισμα για να προηγηθούν στο ημίχρονο με σκορ 13-15. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τα Βριλήσσια να κρατάνε το προβάδισμα μέχρι το τέλος παρά την προσπάθεια του Νηρέα που είχε προηγουμένως πλησιάσει στο γκολ στο 50'.

ΝΗΡΕΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 24-27
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 5-8, 7-10, 11-13, 13-15 (ημχ), 15-19, 17-22, 20-23, 22-23, 23-25, 24-27.
ΝΗΡΕΑΣ (Γκούφας): Ζαλώνης 3, Σταύρου 3, Καραδήμας 1, Αποστολόπουλος 1, Μανουσέλης 6, Μουρελάτος 1, Παρτσαλάκης, Δραγάζης 1, Κατρής 2, Πανταζής 4, Κακαβογιάννης 2.
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 7, Τσικογιαννόπουλος, Γ. Πέρρος 4, Ντούσικος 2, Όρκας 4, Τσαγκούλης 4, Φίλης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Λάσκος 2, Ιωαννίδης, Παππάς, Λιάλιος 4, Κ. Πέρρος.
Διαιτητές: Κουτσός – Ζήσης. Δίλεπτα: 5-4. Πέναλτι: 3/4 – 1/1