Επιβλητικός ο Φαίακας στον πρώτο ημιτελικό με τον Πρωτέα - greekhandball.com

Επιβλητικός ο Φαίακας στον πρώτο ημιτελικό με τον Πρωτέα

Επιβλητικός ήταν ο Φαίακας Κέρκυρας, που πήρε τη νίκη με σκορ 27-17, στον πρώτο ημιτελικό των πλέι οφ του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών, με αντίπαλο τον Πρωτέα Άρτας.

Η ομάδα της Κέρκυρας, μετά το πρώτο πεντάλεπτο (3-3), πήρε το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο έφτασε στο ημίχρονο τα πέντε τέρματα (12-7). Ίδια εικόνα και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 27-17.

ΦΑΙΑΚΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 27-17
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-3, 7-3, 8-5, 10-5, 12-7 (ημχ), 13-9, 16-11, 19-12, 22-15, 25-15, 27-17.
Φαίακας  (Κακαρούγκα): Κατσακιώρης, Κουλούρης, Βάγιας 1, Νάστος, Κατσαρός 1, Βίντοβιτς 3, Τζούκας 3, Τσόνας, Δελλής, Σκανδάλης, Ριγανάς 1, Κουτσικόπουλος, Πίτος 6, Μαντζουρογιάννης, Οικονόμου 6, Κορακιανίτης 6.
Πρωτέας Άρτας (Ντάλας): Γεωργαλής, Τσέλιος Π. 5, Κουμαραδέλης 7, Τλούπας, Παπαδόπουλος 2, Τσέλιος Ν., Κώστας, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 1, Χατζηβακαλέλης, Ρίζος, Πίτσιος 2, Κάντσης.
Διαιτητές: Τσάκωνας – Φωκίτης. Δίλεπτα: 8-3. Κόκκινη: Τσόνας (59:46). Πέναλτι: 1/2 – 3/6