Ο ΠΑΟΚ νικητής του ντέρμπι με τον Δούκα - greekhandball.com

Ο ΠΑΟΚ νικητής του ντέρμπι με τον Δούκα

Ο ΠΑΟΚ Βεργίνα TV επικράτησε του ΑΣΕ Δούκα με 25-19 στο ντέρμπι που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στον αγώνα και διατηρούσε τον έλεγχο του αγώνα, για να προηγηθεί στο ημίχρονο με σκορ 13-9.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να ανοίγουν τη διαφορά, έχοντας σε καλή μέρα τον Λοΐζο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 25-19.

ΠΑΟΚ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 25-19
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 6-3, 7-5, 10-7, 13-9 (ημχ), 16-11, 17-12, 18-13, 22-15, 25-17, 25-19
ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Δέλιας, Λοΐζος, Κοτανίδης, Ελεζούα, Νικολαΐδης, Γιόσμου 3, Πετρίδης 4, Παλάσκας 8, Καραγκιοζόπουλος, Κωστακίδης 1, Μαστορογιάννης 2, Κοκώνης 4, Κυπραίος 2, Αποστόλου, Γιαννακίδης, Αραμπατζής 1.
Δούκας (Μπούνας): Τόμπρος 1, Παπαπούλιος 2, Αϊβαλιώτης 1, Πολύδωρος, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ντούνης 3, Σαμαράς, Λιόλιος 3, Ζιβούλοβιτς 6, Τζανιδάκης, Κλέωπας, Κολλύρης, Κεδέρης 3.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 3/3. Πέναλτι: 1/2 – 0/1