Με το ενάμισι πόδι στα πλέι οφ η Δράμα - greekhandball.com

Με το ενάμισι πόδι στα πλέι οφ η Δράμα

Σημαντική νίκη με 24-25 πέτυχε η Δράμα στη ΧΑΝΘ σε αγώνα για την 18η αγωνιστική της Handball Premier. Σε συνδυασμό με την ήττα του Φίλιππου, με τη νίκη αυτή, οι Δραμινοί φαίνεται ότι είναι με το ενάμισι πόδι στα playoff.

Οι δυο ομάδες συμβάδίζαν στη μεγαλύτερη του ημιχρόνου στο σκορ. Στα τελευταία δύο λεπτά, οι παίχτες του Σάκη Βαλαβάνη, κατάφεραν να μην δεχτούν γκολ και πετυχαίνοντας δύο τέρματα, μετέτρεψαν το 12-12 σε 12-14, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν διαρκώς το προβάδισμα με το σκορ στο 57' να είναι στο 21-25. Στα τελευταία λεπτά η ΧΑΝΘ πίεσε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 24-25, που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-7, 10-9, 11-10, 12-14 (ημχ), 13-17, 15-19, 18-21, 20-23, 21-24, 24-25.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 2, Σαρηγιαννίδης, Τσαγκαράκης 3, Τζίνεβης 1, Βασιάδης 2, Ιωαννίδης, Στίγγας 2, Βαρδάκας 3, Παπαβασίλης 1, Μηλόπουλος, Αγαθόνικος, Μουρατίδης, Μπαϊρλής 9, Αρβανιτίδης 1, Ρίζος.

Monte Bianco Δράμα 1986 (Βαλαβάνης): Γουργούμης 1, Παπάζογλου, Μπέτζιος, Καφαντάρης 2, Χαϊτίδης 8, Κοβογλανίδης 1, Τουνγκελίδης 3, Τσιτσίγκος 1, Ντράσκιτς 8, Ιακωβίδης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Φραγκούλης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Γιαννακόπουλος, Στρατηγέλης.

Διαιτητές: Τσάκωνας – Φωκίτης. Δίλεπτα: 8-8. Πέναλτι: 6/6 – 1/4