Μοιρασιά για Διομήδη και Πυλαία - greekhandball.com

Μοιρασιά για Διομήδη και Πυλαία

Ισόπαλοι 25-25 αναδείχθηκαν Διομήδης και Πυλαία στη Νέα Κίο, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική της Handball Premier.

Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στη μεγαλύτερη διάρκεια στο σκορ, από το πρώτο λεπτό. Η Πυλαία με δύο γκολ στα τελευταία 3 λεπτά, μετέτρεψε το 12-12 σε 12-14, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Πυλαία κρατούσε το προβαδισμα 1-2 τερματων μέχρι το 39' όταν και ο Διομήδης ισοφάρισε σε 19-19. Από εκείνο το σημείο το παιχνίδι πήγαινε γκολ-γκολ, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν ν πάρουν ένα προβάδισμα 2 γκολ στο 57' με το σκορ στο 25-23. Στα 3 τελευταία λεπτά, η Πυλαία έβαλε 2 γκολ και χωρίς να δεχτεί τέρμα, έκανε το σκορ 25-25, με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 7-7, 9-10, 11-10, 12-14 (ημχ) 16-17, 19-19, 20-21, 22-21, 24-23, 25-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 1, Ρουσσόπουλος 2, Αργυρού 5, Τότος 3, Χαντέλης 2, Χερουβείμ 9, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης, Μπινιάρης, Τσάτσας 2, Δάσκαλος.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 2, Κουκμίσης 6, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 5, Τσαναξίδης 2, Μπατζιος, Καλόμοιρος 2, Πετρίδης, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός 2.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 2/2-5/6