Ξέσπασε στον Άρη Νίκαιας ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Ξέσπασε στον Άρη Νίκαιας ο ΠΑΟΚ

Άνετη επικράτηση του ΠΑΟΚ που στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Handball Premier επικράτησε με 38-16 του Άρη Νίκαιας. Πλέον, η ομάδα Στέλιου Σεϊρεκίδη στρέφει το βλέμμα της στον δευτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Ολυμπιακό την Τετάρτη στη Νεάπολη, στη ρεβάνς του 32-24 Στο Ρέντη.

Ο ΠΑΟΚ μετά τα πρώτα πέντε λεπτά που το σκορ ήταν ισόπαλο 2-2, έχτισε μια διαφορά που έφτασε τα 10 γκολ (16-6) στο 21', για να ανέβει κι άλλο στη λήξη του ημιχρόνου,  που βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 19-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, με την ψαλίδα να ανοίγει κι άλλο για να φτάσει τα γκολ στη λήξη,  με το σκορ να διαμορφώνεται σε 38-16

ΠΑΟΚ Βεργίνα TV - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 38-16
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 8-4, 12-4, 14-6, 15-6, 19-7 (ημχ), 22-9, 26-9, 29-11, 31-13, 35-15, 38-16.
ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής, Παλάσκας 4, Καραγκιοζόπουλος 8, Τσεσμετζίδης 2, Κοκκώνης 6, Αποστόλου 2, Πετρίδης 4, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 2, Λοίζος, Μαστορογιάννης 1, Ελοζιεούα 1, Κυπραίος 1, Δέλιας, Γιόσμου 5.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος): Κουρής 2,  Λαδάκης 3, Αθανασίου 1, Βλάχος 1, Μελετακος Γ. 2, Γρηγοράκης, Παπαδημητρίου, Μαλανδρένιας 1, Ασβεστάς 1, Παπαδόπουλος, Πετράκος 1, Καμπουράκης, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν 3, Βλαχοθανάσης.
Διαιτητές: Ηλιάδης – Σαπανίδης. Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 4/4-1/4