Τελευταία νέα

Πάμε γήπεδο το Σαββατοκύριακο. Αλλαγές έδρας σε Δράμα και Ρέντη


Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019
Handball Premier (14η αγωνιστική)
Νεάπολης 17:00, ΠΑΟΚ Βεργίνα ΤV- Άρης Νίκαιας (Σαπανίδης- Ηλιάδης, Θεοδοσάκης)
Δράμας 19:00, Bianco Monte Δράμα- Φοίβος Συκεών (Μιχαηλίδης- Τσιάνας, Χατζηγεωργίου)

*Αλλαγή γηπέδου και ώρας στη Δράμα, λόγω προβλήματος στο "Δ. Κραχτίδης"
Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους- Φίλιππος Βέροιας (Τόλιος- Ανταλής, Νικολίτσας)
ΟΑΚΑ 18:00, ΑΕΚ- Δούκας (Κινατζίδης- Φωτακίδης, Μπεμπέτσος)

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Φιλίππειο 18:00, Φίλιππος Βέροιας- ΠΑΟΚ Mateco (Καζαντζίδης- Μπουγιάκας, Σίσκου)

Κύπελλο Γυναικών (ημιτελικά)
ΔΑΚ Άρτας 18:00, Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Νάσκος- Χαρίτσος, Σαμαράς)

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική- Βόρειος όμιλος) 
ΔΑΚ Κατερίνης 18:00, Αρχέλαος- Ζαφειράκης (Γράψας- Κυριακού)
Γιώργος Χαλκίδης 18:00, Αρίων Πτολεμαϊδας- Πρωτέας Άρτας (Λινάρδος- Νικολαϊδης)
Κέρκυρας 18:00, Φαίακας Κέρκυρας- Άρης Θ. (Μαυρίδης- Πήτας)

Α2 Ανδρών (12η αγωνιστική- Νότιος όμιλος) 
Βριλησσίων 20:00, ΕΣΝ Βριλησσίων- Λεωνίδας (Βήτας- Τσάμος)
Καματερού 20:00, ΓΑΣ Καματερού- ΟΦΝ Ιωνίας (Σκλαβενίτης- Ψύλλος)
Λουτρακίου 20:00, Ποσειδών- Ιωνικός ΝΦ (Τσάκωνας- Φωκίτης)
ΟΑΚΑ 21:00, Νηρέας- ΓΣ Παπασιδέρης (Παπαματθαίου- Χρηστίδη)

Α2 Γυναικών (6η αγωνιστική)
ΔΓ Βύρωνα 18:00, ΑΕΚ Βύρωνα- Σεριφάτο Αιγίου (Χρηστίδη- Γερουλάνος)

Β' Ανδρών (7η αγωνιστική)
ΔΑΚ Λαμίας 16:00, Ιωνικός 2010- Αγριά Βόλου (Ρέλλιας- Παλαμιώτης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18:00, ΑΟ Ιωαννίνων- Ελπίδες Αμυνταίου (Τέμης- Γιάννου)
Κερατσινίου 18:00, Ολυμπιακός- Ιωνικός Ν.Μ. (Παπαματθαίου- Μπράμου)


Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019
Handball Premier (14η αγωνιστική)
Νίκαιας 16:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Αερωπός Έδεσσας (Τσάκωνας- Ζήσης, Μίγκας)
*Αλλαγή γηπέδου από του Ρέντη, στον «Πλάτωνα»
ΧΑΝΘ 17:00, ΧΑΝΘ- ΑΕΣΧ Πυλαίας (ΕΡΤ3) (Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Θεοδοσάκης)

Κύπελλο Γυναικών (ημιτελικά)
Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΠΑΟΚ Μateco- Honda Πανόραμα (Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Δημόλας)

Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, Απόλλων Καλαμαριάς- ΓΑΣ Κιλκίς (Γράψας- Κυριακού)

Β' Ανδρών (7η αγωνιστική)
Μετς 15:00, Πήγασος Κυψέλης- Ακαδημία Πάτρας (Ψύλλος- Λεφάκης)
Κοζάνης 16:00, ΑΟ Κοζάνης- Αγ. Κωνσταντίνος Λάρισας (Πήτας- Λάσκαρης)
ΔΓ Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Έσπερος Καλλιθέας (Συρεπίσιος- Ανταλής)
Καστοριάς 18:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Άρτα Handball 2015 (Τέμης- Γιάννου)
Δράμας 18:00, ΓΕ Δράμας- Πόντιοι Κιλκίς (Παρασκευούδης- Σαπανίδης) 
Σερρών 19:00, Πανσερραϊκός- ΑΟ Προσοτσάνης (Παπαδόπουλος- Μπαλάκος)
ΔΑΚ Ναυπλίου 19:30, Πολυνίκης- ΑΕΚ Βύρωνα (Βήτας- Σκλαβενίτης)
Πολιτείας 19:30, ΑΟ Πολιτείας- Ηλυσιακός (Φωκίτης- Κουτσός)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:00, Απόλλων Σταυρούπολης- Αλέξανδρος Αξιούπολης (Μιχαηλίδης- Βελάνη)



*Ο αγώνας Τελαμών- Πανελλήνιος (Α2 Ανδρών) αναβλήθηκε λόγω υλικών ζημιών στο γήπεδο που προκάλεσε η κακοκαιρία.
*Ο αγώνας Κύκλωπες- Μακεδών (Β' Ανδρών) δεν θα διεξαχθεί κατόπιν έγγραφης παραίτησης του φιλοξενούμενου σωματείου από το παιχνίδι. 
*Ο Μιχάλης Μιχαηλίδης αντικατέστησε τον Κώστα Πατιό στο ματς Δράμα- Φοίβος, λόγω ασθενείας του τελευταίου.

No comments