Τελευταία νέα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στις διοργανώσεις της ΕΣΧΑ



O Τελαμώνας Σαλαμίνας και η ΑΕΚ Βύρωνα εξασφάλισαν τα πρώτα «εισιτήρια» για την Προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΣΧΑ Ανδρών «Φώτης Μπάβας». Ο Τελαμώνας στην Σαλαμίνα στον δεύτερο αγώνα της Α’ Φάσης αναδείχθηκε ισόπαλος 23-23 με τον Ηλυσιακό παίρνοντας την πρόκριση, αφού είχε κερδίσει στην πρώτη αναμέτρηση, εκτός έδρας με 24-20.
Η ΑΕΚ Βύρωνα διπλασίασε τις επιτυχίες της απέναντι στον ΑΟ Πήγασο Κυψέλης και πέρασε στους «8» της διοργάνωσης. Νίκησε εκτός έδρας με 27-24 ενώ είχε επικρατήσει και στο πρώτο παιχνίδι στον Βύρωνα με 33-24.

ΤΑ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
Σε αναμετρήσεις για τα Πρωταθλήματα ΕΣΧΑ στις κατηγορίες Εφήβων, Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β΄, Παγκορασίδων Β’, που διεξήχθησαν στις 5, 10, 12, 13/1/2019 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΕΦΗΒΩΝ:
ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΑΕΚ: 18-27
Τα πεντάλεπτα: 0-4, 2-5, 3-9, 6-11, 9-12, 10-15 (ημίχρονο), 10-16, 11-20, 13-21, 16-23, 17-24, 18-27
ΟΦΝΙ (Μπενιάς): Φωτόπουλος, Ηλιόπουλος Ι., Μουστάκης, Λώρας, Κιόσης, Μίσο 1, Κυριαζόγλου, Μπενιάς 4, Γκούλης Α. 2, Γκούλης Ε. 4, Στεφανή, Σαλαμάς, Δανέζης 6, Χειμωνίδης, Ηλιόπουλος Α., Χρυσολωράς 1
ΑΕΚ (Γεωργούδης): Βασιλακάκης, Παπαδάκης, Μπεκιάρης 1, Αθανασάκος, Τσάκαλος 5, Ασλής, Στάθης, Κοτσιώνης 6, Βασιλείου 3, Κοβάνης 6, Καρράς 2, Πρωτέκδικος, Παππάς 1, Παπαντωνίου 3, Περκάκου, Βεζύρης
Διαιτητές: Γιακαλής, Δρακόπουλος
Δίλεπτα: 2/3, Πέναλτι: 2/1, 3/2


Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα: 42-35

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΚ 28:31
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 8-5, 11-7, 12-8, 15-13 (ημίχρονο), 15-16, 16-20, 17-23, 21-26, 26-29, 28-31
ΑΡΗΣ (Τούτσης): Εφραιμίδης, Θεοδώρου, Πατσουλίνης 1, Βλάχος 10, Αρτινιάν 2, Ασβεστάς, Κρεμμύδας 6, Καραμπέκιος, Ντεσούκι 5, Ακερμανίδης, Γρέκας, Χουρσουντιάν 4, Σάμιος, Κούβαρης, Στάθης, Τσαμούρης
ΑΕΚ (Γεωργούδης): Βασιλακάκης, Παπαδάκης, Μπεκιάρης 2, Αθανασάκος, Τσάκαλος 4, Ασλής, Στάθης 3, Κοτσιώνης 5, Βασιλείου 3, Κοβάνης 9, Καρράς 5, Πρωτέκδικος, Τσαμποδήμος, Παπαντωνίου, Περκάκου, Βεζύρης
Διαιτητές: Ανταλής, Ζήση
Δίλεπτα: 3/4, Κόκκινη κάρτα: Καραμπέκιος (26’25’’) για επικίνδυνο παίξιμο, Πέναλτι: 4/3, 3/3


 

ΠΑΙΔΩΝ (1-8) 8η αγωνιστική

ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου: 34-24

ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΕΚ: 31-32
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-3, 7-5, 12-6, 14-10, 17-14 (ημίχρονο), 18-18, 20-23, 22-24, 24-26, 27-29, 31-32
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Γκίνης): Κοσμόπουλος, Γλύκας 6, Κολάσης Ι., Κολάσης Ε., Καρούζος, Μελίσσης, Κιουλτζίδης, Νικολίνταης, Γκένας 3, Ταμπάκος 7, Κορκολής 2, Μπόζιος, Ρήγος, Κετιμές 6, Μπέσκος 7, Κούτρας
ΑΕΚ (Γεωργούδης): Βασιλακάκης, Παπαδάκης, Πρωτέκδικος, Αθανασάκος 2, Ασλής, Στάθης 2, Κοτσιώνης 10, Βασιλείου, Κοβάνης 4, Σιγαλός, Καρράς 9, Παππάς, Τσαμποδήμος, Σταματελόπουλος, Παπαντωνίου, Βεζύρης 5
Διαιτητές: Κουτσός, Κουριώτης
Δίλεπτα: 5/6, Πέναλτι: 4/2, 7/5


ΟΦ Ν. Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου: 28-28
Ηλυσιακός-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 17-30

Η βαθμολογία

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 7η αγωνιστική
ΟΦ Ν. Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 31-21

ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΓΑΣ Καματερού: 19-38 (ημχ 9-21)

ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ (Παπαδοπουλος Γεωργιος): Παπαιωαννου, Πληση 4, Μαυροειδη, Ντοφη 3, Βομμεμπεργερ, Αναστασιου 1, Σπαθη 7, Μπρεανου Χ 3, Κουλαλογλου, Μπρεανου Μ 1
Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Σκοδριανος Νικολαος): Φακινου , Δαμασκου 2, Χριστοδουλου 5, Μανουσακη 4, Λιβαρδα 9, Φωτιαδη-Χανιωτη, Κουρτη 10, Βελιδακη , Τσιουλου 1, Ψαρρη 7
Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 18-17 

Η βαθμολογία


ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (1-10) 2η αγωνιστική
Πανελλήνιος ΓΣ-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων Β’: 19-40
ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΕΣΝ Βριλησσίων: 27-20
ΑΣΕ Δούκα Α’-ΓΑΣ Καματερού: 22-19
ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΕΚ Βύρωνα: 32-22
ΑΣΟΧ Φοίβος-ΑΕΚ: 27-24
Η βαθμολογία 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ (11-19) 2η αγωνιστική
Ολυμπιακός Κερατσινίου-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων Α’: 29-25
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΣΕ Δούκα Β’: 4-3 πέναλτι (21-21 καν. Διάρκεια)
ΑΟ Πολιτείας-Έσπερος Καλλιθέας: 17-40
ΟΦ Ν. Ιωνίας-Αθηναϊκός: 21-16
Ρεπό: Ηλυσιακός
Η βαθμολογία


ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ εξ αναβολής:
Πανιώνιος ΓΣΣ-ΑΣ Άνοιξης Διονύσου: 13-33
ΑΕΚ Βύρωνα-ΓΑΣ Καματερού: 21-24
ΓΝΟ Άρης Νικαίας Κίτρινοι-Έσπερος Καλλιθέας: 29-26

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ 6η αγωνιστική:
ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης: 23-12
Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 24-15
ΟΦ Νέας Ιωνίας-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 28-9
Η βαθμολογία


ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ 5η αγωνιστική
ΓΑΣ Καματερού-ΕΣΝ Βριλησσίων: 23-10
ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Αθηναϊκός: 18-17
ΑΠΕΣ Καπανδριτίου-ΔΑΣ Ζεφυρίου: 26-16
Η βαθμολογία

No comments