Πέρασε ο Νηρέας από τη Νέα Ιωνία - greekhandball.com

Πέρασε ο Νηρέας από τη Νέα Ιωνία

Με τη νίκη έφυγε από τα Πευκάκια ο Νηρέας που επικράτησε της Νέας Ιωνίας με 24-28 για την 11η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο τέταρτο ανέβασαν την απόδοση τους και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 10-14. νάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν πλήρως το ρυθμό του αγώνα, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 24-28

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΝΗΡΕΑΣ 24-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 5-5, 6-9, 7-11, 10-14 (ημχ) 12-16, 14-19, 16-22, 19-24, 21-26, 24-28
ΟΦΝΙ (Μπένιας): Τηνιακός, Ράμμος 3, Κούτσης 1, Κώστας 1, Γιαννέτος, Γαρίδας,  Συμεωνίδης 1, Ιατρίδης 2, Κεδέρης 2, Γκλαβόπουλος 1, Οικονόμου 2, Κωνσταντέλλος 1, Μπίλος Γ. 9, Παπαδόπουλος 1, Γκουλής.
ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας): Ζαλώνης 4, Στρούτζας, Παρτσαλάκης, Μπακόπουλος,  Καλογερόπουλος, Πανταζής 6, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 2, Κελεπούρης, Παπαϊωάννου, Πάνου 6, Κακαβογιάννης 1, Μανουσέλης 7, Κάτρης, Βαλκανάς.
Διαιτητές: Μερτινιάν – Γιάκαλης . Δίλεπτα: 8-10. Πέναλτι: 5/6 – 3/4
Κόκκινη στον Κακαβογιάννη καθώς σε ρίψη σε νεκρό χρόνο έριξε την μπάλα στο πρόσωπο αντίπαλου αμυντικού ο οποίος βρισκόταν στο τοίχος. Το δελτίο του δεν κρατήθηκε.