Αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες του ο πρωτοπόρος Ιωνικός - greekhandball.com

Αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες του ο πρωτοπόρος Ιωνικός

Εύκολη νίκη του πρωτοπόρου Ιωνικού, που επικράτησε με 39-21 του νεανικού Καματερού σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών. Ο Ιωνικός εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία των Βεριλησσίων στην Κυψέλη και αύξησε τη διαφορά τους στους 3 βαθμούς και πλέον φαντάζει το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο.

Αγωνιστικά οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα το οποίο έφτασε το ημίχρονο στα 10 τέρματα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 21-11. Τίποτα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε μια εύκολη νίκη με σκορ 39-21.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 39-21 (ημχ 21-11)
Τα πεντάλεπτα: 5-1, 9-3, 11-4, 12-6, 16-9, 21-11(ημχ) 21-12, 25-13, 29-15, 32-17, 35-19, 39-21.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (Μαντζοπουλος): Τσακνης, Γκερτσος 3, Μπουτος 9, Μαγκος 3, Ζαχαρης 3, Ζακυνθινος, Κρητικος 1, Αντωνοπουλος 5. Μελλισης 2, Γκουλε 4, Αντωνιαδης 2, Σιατρας 1, Λεωνιδας 3, Χειβιδοπουλος 1, Μαυροφρυδης 2, Μπουλουμπασης.
Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μπελεχρής): Γιαμπουράνης 2, Ψαριωτης,Κλειτσικας 1, Κοβάνης 3, Τσίγκας, Πιτερος 1, Σιμισακάκης, Κολιούλης, Βαλβης, Καραμασιώτης 7, Τσομπανίδης 3, Αργυριάδης 2, Χριστόπουλος 1, Μπελεχρής 1.