O Αερωπός σταμάτησε το σερί του Διομήδη - greekhandball.com

O Αερωπός σταμάτησε το σερί του Διομήδη

Στην Έδεσσα σταμάτησε το σερί νικηφόρων αποτελεσματων του Διομήδη, όπου ο Αερωπός επικράτησε με σκορ 29-21 σε αγώνα της 11ης αγωνιστικής της Handball Premier.

O Αερωπός πήρε από την αρχή ενα μικρό προβάδισμα και μετά το 20' ανέβασε την απόδοση του για να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με το υπέρ του 16-13.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι την πολύ καλή μέρα που βρέθηκε ο τερματοφύλακας τους Γιώργος Μπάρμπας, ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά για να φτάσουν στο τέλος στη νίκη με σκορ 29-21, φτάνοντας του; 10 βαθμούς και την 7η θέση.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 29-21
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 7-6, 10-8, 13-9, 16-13 (ημχ) 17-13, 19-14, 21-16, 22-17, 26-18, 29-21

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης 2, Τζουβάρας Θ. 1, Κράλλης 1, Λάππας, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 6, Γάτσης, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 5, Κυριακού 8 , Λιόφης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κραμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 1, Αρσενασβίλι 2, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσόπουλος , Τότος, Χαντέλης 2, Χερουβείμ 7, Ζλάτανος, Τσάτας 1, Δάσκαλος 4.

Διαιτητές; Πατιός – Τσιάνας, Δίλεπτα: 8 – 2, Πέναλτι: 0/0 – 2/3