Κι άλλη νίκη για τη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Κι άλλη νίκη για τη ΧΑΝΘ

Φαίνεται ότι η νίκη στην Έδεσσα την προηγούμενη αγωνιστική, αποτέλεσε το σημείο αφύπνισης για την ομάδα της ΧΑΝΘ που επικράτησε με 30-24, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με αντίπαλο τον Φοίβο.
Η ΧΑΝΘ ήταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ. Έχοντας το προβάδισμα από το ημίχρονο με 13-9, το διατήρησε και στην επανάληψη φτάνοντας στη νίκη με 30-24 και τους 4 βαθμούς σε 6 αγώνες σε αντίθεση με τον Φοίβο που παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας με 1 βαθμό.
ΧΑΝΘ- ΦΟΙΒΟΣ 30-24
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 7-4, 9-5, 11-7, 13-9 (ημχ), 13-11, 17-13, 20-16, 23-18, 25-21, 30-24.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Δινάλης 1, Σαρηγιαννίδης 5, Τσαγκαράκης, Ρεμπελάκος, Τσιρογιάννης, Βασιάδης 4, Ιωαννίδης, Στίγγας 4, Κεσίδης 3, Βαρδάκας 3, Αγαθόνικος, Παπαβασίλης 7, Κύρτσιος, Μουρατίδης, Ρίζος 3, Αρβανιτίδης.
Φοίβος (Τσολάκος): Χατζηγιαννίδης, Μαρκατάτος, Μανωλούδης, Σιγγιρίδης 1, Πατραμάνης, Μήγγας 2, Δεληζάνος 6, Παπαγεωργίου, Πίτσιος, Μέτσης 4, Δέσπος 7, Θ. Παπαδόπουλος, Π. Παπαδόπουλος, Χατζηβακαλέλης 3, Μπόσκος, Αθανασιάδης.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου. Δίλεπτα: 5-4. Πέναλτι: 4/4 – 2/3