Επιβλητικός στο Κορωπί ο Πανελλήνιος που διαμαρτύρεται για την κάρτα υγείας - greekhandball.com

Επιβλητικός στο Κορωπί ο Πανελλήνιος που διαμαρτύρεται για την κάρτα υγείας

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και την τρίτη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πανελλήνιος που νίκησε με σκορ 16-33 τον Παπασιδέρη μέσα στο Κορωπί για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Στραβομύτη που διαμαρτύρεται γιατί αγωνίστηκε χωρίς τους Αλικάκο και Μπαλάσκα που δεν τους επιτράπηκε η συμμετοχή λόγω μη αναγραφής του μητρώου των γιατρών που υπέγραψαν την κάρτα υγείας χωρίς να υπάρχει ανάλογη οδηγία προς τα σωματεία όπως τους διαιτητές, μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή παίρνοντας το προβάδισμα που έφτασε τα 10 τέρματα στο ημίχρονο με το σκορ να διαμορφώνεται σε 9-10.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τη διαφορά να φτάνει τα 17 τέρματα και το τελικό σκορ στο 16-33.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 16-33
Tα πεντάλεπτα: 1-3, 2-7, 3-10, 5-14, 7-17, 9-19 (ημχ) 10-23, 12-25, 13-28, 14-29, 15-29, 16-33

Παπασιδέρης Κορωπίου (Janca): Γκίκας , Σουρλαντζής Ι., Σουρλαντζής Δ. 4, Γκίκας Δ, Janca 6, Κωνσταντίνου, Βλάχος 2, Παύλου 1, Φακινός, Βυθούλκας 2, Λαμπαρδάκης, Δεληκούρας Δ 1, Καββαλος, Μπότσαρης, Παπασπύρου, Σκευής.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης , Μπαρμπαράκης 2, Χατζηγιάννης 2, Πανταζής 2,Νιντερέγγερ 1, Σομπιρακουλ, Zace 4, Ζαφείρης, Νικολαϊδης 12, Διαρας 4, Ξανθόπουλος 1, Μαγκαφουράκης, Χατζηκωνσταντίνου 5, Σιατιρλής 2.
Διαιτητές: Κουτσός – Λεφάκης. Δίλεπτα: 0-1. Πέναλτι: 0/0 – 0/0