Τα Βριλήσσια νικητές στο ντέρμπι με τον Νηρέα - greekhandball.com

Τα Βριλήσσια νικητές στο ντέρμπι με τον Νηρέα

Άλλη μια νίκη για την ομάδα των Βριλησσίων, η οποία επικράτησε εκτός έδρας με 27-33 στο ντέρμπι με τον Νηρέα στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Οι παίκτες του Γιώργου Δραγάζη μπήκαν από την αρχή του αγώνα δυνατά και προηγήθηκαν στο πρώτο πεντάλεπτο με 0-4. Η ομάδα του Νηρέα προσπαθούσε να ακολουθήσει στο σκορ και κατάφερε στο 15ο λεπτό να ισοφαρίσει σε 6-6. Από εκεί και έπειτα όμως η ομάδα των Βριλησσίων πήρε ξανά το προβάδισμα και τελείωσε το ημίχρονο με σκορ 12-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Βριλήσσια προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 9 γκολ διαφορά 15-24 με την ομάδα του Νηρέα να μην μπορεί να σκοράρει, η διαφορά στο σκορ παρέμεινε στα 6 με 7 γκολ και έτσι ήρθε το τελικό 27-33.

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 27-33
Τα πεντάλεπτα: 0-4, 2-5, 6-6, 7-9, 10-12, 12-14 (ημχ) 15-19, 15-24, 17-25, 20-29, 24-29, 27-33

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας): Στρούζας, Ζαλώνης 14 , Στεφανίτσης, Μπακόπουλος 1, Καλογερόπουλος, Πανταζής 2, Καραδήμας, Αποστολόπουλος, Μανουσέλης 3, Κελεπούρης, Παρτσαλάκης, Κατρης 1, Παπαιωάννου, Πανόπουλος, Πάνου 3, Κακαβογιάννης 3.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραζάγης): Καμπούρης, Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος 1, Λέκκας 2, Πέρρος Γ. 8, Ντούσικος 3, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Ιωαννίδης, Λάσκος 2,Βαμβακας 4, Σκουλας, Χάλαρης 6, Πέρρος Κ. 2.

Διαιτητές:  Aνταλής- Ζήσης, Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 4/5, 3/4