Εύκολα τη Δράμα και πάει για το ντέρμπι στο Ρέντη ο ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Εύκολα τη Δράμα και πάει για το ντέρμπι στο Ρέντη ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον του και επικράτησε εύκολα με 32-21 της Δράμας για την 8η αγωνιστική της Handball Premier και πλέον στρέφει την προσοχή του στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στις 9/12.

Στο πρώτο μέρος και μέχρι το 20' ο ΠΑΟΚ συνάντησε σθεναρή αντίσταση από τις προσπάθειες των παιχτών της Δράμας που ήταν πίσω μόλις ένα τέρμα. Από εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές για να πάρουν ένα προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 6 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 15-9.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τη διαφορά να γίνεται διψήφια στο 45' (23-13) με τους γηπεδούχους να φτάνουν τελικά στη νίκη με σκορ 32-21.

ΠΑΟΚ Βεργίνα TV – Bianco Monte Δράμα 1986 32-21
Πεντάλεπτα; 2-1, 6-4, 9-710-8, 13-8, 15-9 (ημχ), 16-11, 20-13, 24-13, 26-15, 29-18, 32-21

ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής, Παλάσκας 6, Τζόνο 4, Τσεσμετζίδης 1, Κοκώνης 4, Τάσκοβιτς 3, Αποστόλου, Πετρίδης 5, Νικολαΐδης 3, Κωστακίδης 2, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 1, Κυπραίος 1, Δελλιάς, Γιόσμου 2.
Bianco Monte Δράμα 86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Γουργούμης, Κοτσαμαρίκογλου, Χαϊτίδης 7, Ντράσκιτς 3, Τουνγκελίδης 4, Κουρτίδης, Καφαντάρης 1, Τσιτσίγκος 1, Φραγκούλης 1, Θωμίδης, Γιαννακόπουλος 2, Κοβογλανίδης 2, Σίνα, Ιακωβίδης, Στρατηγέλης.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου. Δίλεπτα 2-5. Πέναλτι: 5/6- 2/3