Εύκολα τα Βριλήσσια τον Λεωνίδα - greekhandball.com

Εύκολα τα Βριλήσσια τον Λεωνίδα

Ούτε ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων μπόρεσε να σταματήσει την ομάδα των Βριλησσίων. Η ομάδα του Γιώργου Δραγάζη πέρασε από το κλειστό του Καματερού επικρατώντας με 18-33 και πέτυχε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, συγκατοικώντας στην κορυφή με τον Ιωνικό με 6 βαθμούς.

Τα Βριλήσσια πήραν από την αρχή το προβάδισμα όμως οι γηπεδούχοι παρακολουθούσαν από κοντά το σκορ με το ημίχρονο να λήγει με 11-13 για τους φιλοξενούμενους. Η επανάληψη ήταν παράσταση για ενα ρόλο, με τα Βριλήσσια να ανεβάζουν ταχύτητα για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 18-33

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 18-33
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 4-8, 7-10, 9-11, 11-13 (ημχ.) 13-16, 13-20, 15-24, 15-28, 16-30, 18-33

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Μακρυγιάννης 4, Παράσχης 2, Προκοπίου 1, Τσέλος 2, Καραμαγκέλας, Σοφικίτης, Λεμπέσης, Γκίκας, Γαραντωνάκης, Θάνος, Βεζύρης, Κουτσόπουλος 3, Ακριβόπουλος, Χρόνης, Βασιλείου, Κολιούλης 6.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραζάγης): Καμπούρης, Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος 2, Λέκκας 4, Πέρρος Γ. 3, Ντούσικος 3, Τσαγκούλης 5, Νικολόπουλος 3, Αντωνιάδης, Όρκας 4, Πέρρος Κ. 2, Χάλαρης 3.

Διαιτητές: Ανταλής-Λεφάκης, Δίλεπτα: 3-3 , Πέναλτι: 3/5-2/4