F8 εφήβων: Τρια στα τρία η Πυλαία και ημιτελικός με Φίλιππο - greekhandball.com

F8 εφήβων: Τρια στα τρία η Πυλαία και ημιτελικός με Φίλιππο

Το τρία στα τρία έκανε η Πυλαία  η οποίοα για τη 3η αγωνιστική του Β' ομίλου της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων που διεξάγεται στη Βέροια, επικράτησε της Κοζάνης με 32-25.  Η πρωταθλήτρια της ΕΣΧΘ είχε εξασφαλίσει από τη 2η αγωνιστική την πρωτιά και τη θέση στον εναν ημιτελικό και αύριο θα διεκδικήσει μια θέση στον τελικό με αντίπαλο τον Φίλιππο

Αγωνιστικά η Κοζάνη παρουσίαστηκε πολύ ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο και προηγήθηκε με 17-18. Στην επανάληψη η
Πυλαία ανέβασε την απόδοση της και πήρε το προβάδισμα, για να φτάσει στη νίκη με σκορ 32-25

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 32-25
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 5-8, 8-12, 12-13, 15-15, 17-18 (ημχ), 21-19, 22-22, 25-23, 29-24, 30-24, 32-25.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Γούσιος): Κ. Κουκμίσης 4, Βιολιτζής 2, Κατέχης 4, Κολυμπάρης 2, Καλαφάτης, Τερζίδης 1, Παπαδόπουλος, Τσόχας 4, Παπαβλασσόπουλος, Αμπατζίδης, Φαχουρίδης 7, Μπάμπαλης, Δοξακάκης 2, Χαρούπας 4, Ξυδιάς 1, Στεφανίδης 1.
ΑΟ Κοζάνης (Μιχαηλίδης): Μπούρμπουλας 1, Τριανταφυλλίδης, Παπαστέργιος, Παπαθανασίου 1,  Τσανακτσίδης 2, Ν. Πασχαλίδης, Μέλλιος 3, Καρυπίδης 7, Φ. Πασχαλίδης, Μετάνι 1, Γκουμπέρι 8, Αργύρης, Σιδέρης, Σύρος.
Διαιτητές: Καζαντζίδης – Μπουγιάκας. Δίλεπτα: 2-6. Κόκκινη: Καρυπίδης (47:30 – 3 δίλεπτα), Πέναλτι: 2/4 – 2/2