ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Ο Ολυμπιακός νικητής στο ντέρμπι του Πειραιά - Η βαθμολογία - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Ο Ολυμπιακός νικητής στο ντέρμπι του Πειραιά - Η βαθμολογία

Ο Ολυμπιακός με 23-18, ήταν ο νικητής του ντέρμπι του Πειραιά με τον Άρη Νίκαιας, για την 9η αγωνιστική της φάσης 1-6, του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΧΑ. Η ομάδα του Γιώργου Καρασσαβίδη έφτασε τους 10 βαθμούς όσους έχει ο Άρης που υπερτερεί στη διαφορά γκολ των μεταξύ τους παιχνιδιών. Τους ίδιους βαθμούς έχουν και οι Ιωνικός και Δούκας που βρίσκονται στην πρώτη και δεύτερη θέση και αγωνίζονται σήμερα.

Σε ενα αμφίρροπο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σε όλη τη
διάρκεια του ημιχρόνου, το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 9-9. Ανάλογη εικόνα και με το ξεκίνημα της επανάληψης, με τους γηπεδούχους στο
διάστημα 45'-55' να παίρνουν ενα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα που κυμαινόταν μέχρι τα 2-3 τέρματα. Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι , με καλή άμυνα, ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά που στο τέλος έφτασε τα 5 τέρματα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 23-18.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 23-18
Πεντάλεπτα: 0-1, 2-2, 3-5, 5-7, 7-8, 9-9 ημ 10-11, 11-12, 14-13, 17-15, 20-17, 23-18 τελ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Παπαντώνης, Μαραμαθάς, Καίσαρη 3, Γιαννέτος 2, Τραπεζάρης, Σακαλόγλου, Σιδηρόπουλος, Λιάπης N. 3, Ζωγραφίδης, Στυλιανίδης, Λιόλιος 5, Μάινας 3, Μαντζώρος, Τσανίνος 5, Λόλας 2

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης): Ακριβός, Πατσουλίνης 1, Βλάχος 7, Αρτινιάν 2, Ασβεστάς, Biba, Τerlecki, Κοκκοράκης, Ντεσούκι 1, Ακερμανίδης, Βάμβολης, Χουρσουτιάν 3, Ποταμούσης 3, Παπαγεωργίου,  Κούβαρης, Τσαμούρης 1
Διαιτητές: Καρυδάκης-Λεφάκης Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 2/2 - 4/4