ΕΣΧΑ Νεανίδων: Το Καματερό νικητής του ντέρμπι με τη Νεα Ιωνία - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Νεανίδων: Το Καματερό νικητής του ντέρμπι με τη Νεα Ιωνία

Το Καματερό ήταν η νικήτρια ομάδα του ντέρμπι με τη Νεα Ιωνία, για το πρωτάθλημα Νεανίδων της ΕΣΧΑ. Η ομάδα του Μένου Δανήλου επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 20-25 παίρνοντας προβάδισμα πρωτιάς στον όμιλο, αφού η Νεα Ιωνία είχε επικρατήσει στο πρώτο παιχνίδι με 21-25.

Αγωνιστικά το Καματερό πήρε από την αρχή το προβάδισμα, το οποίο διατηρούσε σε όλη τη διάρκεια του
ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται στη λήξη του πρώτου μέρους σε 8-14. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τις φιλοξενούμενες να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 20-25.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 20-25
Πεντάλεπτα: 0-2, 1-5, 4-8, 6-9, 6-10, 8-14 ημ. 9-16, 10-17, 12-20, 15-22, 17-23, 20-25

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Ναϊσίδου-Ζιβούλοβιτς): Σακελλαρίου, Μάγκου 5, Φραγκίσκου 4, Χρυσοκέντη, Ασημοπούλου, Παπαχατζή, Αγγελοπούλου Δ., Κελίδη 2, Αγγελοπούλου Π., Φάσουρα, Κεπεσίδου 5,  Δήμα, Πανούση,   Χαριτίδη, Κρανιώτη, Καραμάνου

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Δανήλος) Τσικνάκη, Τζοβάρα, Παπαδοπούλου, Νικολάου 7, Μασούρα,  Ταβλαρίδη 4, Θεοφιλάτου, Σπυροπούλου 4, Αλιφιέρη Π., Βασιλείου Α. 3, Μανιά, Χριστοπούλου 4, Ζενέλι 2, Καραχάλιου 1, Βασιλείου Μ.

Διαιτητές: Κουτσός-Ψύλλος Δίλεπτα 2-4, Πέναλτι 3/3-1/1