ΕΣΧΑ Εφήβων (θέσεις 1-6): Στις λεπτομέρειες ο Ολυμπιακός τον Ιωνικό - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων (θέσεις 1-6): Στις λεπτομέρειες ο Ολυμπιακός τον Ιωνικό

Νεα νίκη για τον Ολυμπιακό ΣΦΠ, ο οποίος στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε εντός έδρας του Ιωνικού με σκορ 27-25.

Αγωνιστικά, ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα από την αρχή, διατηρώντας μια διαφορά που κυμάνθηκε από 3 εως 5 τέρματα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 17-14 στη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο
Ιωνικός μπήκε πολύ δυνατά και ισοφάρισε στο 35' (17-17). από εκείνο το σημείο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τους παίχτες του Γιώργου Καρασσαβίδη να είναι επικρατούν στις λεπτομέρειες, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 27-25.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 27-25
Πεντάλεπτα: 4-2, 9-4, 10-7, 13-9, 15-10, 17-14 ημ. 17-17, 20-19, 21-20, 22-20, 24-23, 27-25

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Παπαντώνης 2, Μαραμαθάς 2, Γιαννέτος 4, Σακαλόγλου, Τραπεζάρης, Σιδηρόπουλος, Λιάπης Σ. 6, Λιάπης N. 7, Λιόλιος 2, Ζωγραφίδης, Στυλιανίδης, Τηνιακός, Μάινας, Μαντζώρος, Τσανίνος 4

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Παπαδόπουλος): Ζακυνθινός, Κοβάνης 1, Σιατράς 1, Μελίσσης 3, Μάνθος 3,  Μάγκος, Βασιλείου-Τσάφος 6, Καρυτινός, Θεοδωρόπουλος 10,  Μαρκοπουλιώτης 1, Σάββας

Διαιτητές: Ανταλής-Καρατράντος Δίλεπτα: 4-1 Πέναλτι: 2/1 - 2/1