Β Εθνική: Νίκη στο τέλος για την Αναγέννηση μέσα σε κλίμα συγκίνησης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9z5nU4UNJOdVV90u5cM0vKlAgAo4zOfyS-1PG6ksAhE1vzYxWYqX78YQ16qxsWDFs8LgozgjaPa9suP2rsLMs_-K_9Kxs6pNjoA7RwBhYZxq9-6GtLyNiKpwFui1eyDP-1fv5fdnxGgI/s320/DSC_0410-1.jpg)
Το παιχνίδι είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, που τελείωσε ισόπαλο με σκορ 13-13. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να πάρει ένα καθαρο προβάδισμα μέχρι το 55' που το σκορ ήταν ισόπαλο 22-22.
Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με ενα επι μέρους σκορ 1-3 κατάφεραν τελικά να κάνουν το σκορ 23-25, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Μ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 23-25
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 5-6, 7-8, 9-9, 13-13 (ημχ.) 15-15, 17-17, 19-18, 21-21, 22-22, 23-25
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Μ (Σωκράτης Τρίγκας): Χάδος, Γκουρλιάς 12, Γεροδήμος, Ευθυμίου 1, Νάκος, Κεραμάρης, Δρίβας 1, Μακρής, Ίβρος 5, Λαμπράκης, Ξεσφίγγης, Γκιρλέμης 2, Βόγκλης 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Ναπολέων Κρεμόνας): Χιωτέλης 2, Κυριακούλιας 1, Τσερπές 4, Μήλιος, Μαυρομάτης 5, Ρουσιώτης 3, Καμματάς, Γεωργίου, Λουμπαράτσης 2, Στυλιανός 2, Κούρος, Ανδρώνης 6, Βασιλόπουλος.
Διαιτητές: Ρέλλιας- Παλαμιώτης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 6/8-5/6
Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: Ο αγώνας ξεκίνησε με 30 λεπτά καθυστέρηση λόγω παρατεταμένης διάρκειας προηγούμενου αγώνα καλαθοσφαίρισης. Η επιμελητής Τσιλιώνη Μαρία δεν προσήλθε. Αντικαταστάθηκε από άλλο επίσημο κριτή (Γράβαλος Γεώργιος).
No comments
Post a Comment