Απο μια φιλική νίκη για Φίλιππο και Αερωπό - greekhandball.com

Απο μια φιλική νίκη για Φίλιππο και Αερωπό

Από μια νίκη πέτυχαν Φίλιππος και Αερωπός σε φιλικούς αγώνες που έδωσαν οι δύο ομάδες την προηγούμενη Τρίτη στη Βέροια και χθες στην Έδεσσα. Στον αγώνα της Βέροιας ο Αερωπος είχε αναδειχθεί νικητής με 27-31, ενω στον χθεσινό στο ΔΑΚ Εδεσσας, ο Φίλιππος ήταν ο νικητής με σκορ 26-32.

Στο παιχνίδι της Έδεσσας, ο Αερωπός μπήκε καλύτερα και κατάφερε να προηγηθεί με 16-15 στο ημίχρονο, με αιχμή του δόρατος τους Κράλη και τον υπο δοκιμή Σέρβο Πέταρ Ντράσκιτς που χρησιμοποιήθηκε μετά το 15ο λεπτο, απέναντι στον Φίλιππο που αγωνίστηκε χωρίς τους Διογένη Αποστολίδη, Στηβ Παπαδόπουλο και φυσικά τον Αντρεγιτς που αποχώρησε εδω και μια εβδομάδα από το σύλλογο της Βέροιας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φίλιππος βελτίωσε κατακόρυφα την απόδοση του και πήρε μια διαφορά ασφαλείας την οποία κράτησε μέχρι το τέλος με το σκορ να διαμορφώνεται σε 26-32 για την ομάδα του Τεο Παυλίδη.