Φιλική νίκη της ΑΕΚ με 23-22 τον Δούκα - greekhandball.com

Φιλική νίκη της ΑΕΚ με 23-22 τον Δούκα

Την τρίτη φιλική της νίκη, πραγματοποίησε η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ η οποία επικράτησε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του Δούκα με 23-22 στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» στο ΟΑΚΑ σε ενα όμορφο παιχνίδι, που παρακολούθησε αρκετός κόσμος.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με την ΑΕΚ να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 14-13. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με το αποτέλεσμα της αναμέτρησης να κρίνεται 35 δευτερόλεπτα πριν το τέλος με τέρμα του Στάθη Ζαμπούνη, που διαμόρφωσε το 23-22 από θέση εξτρέμ, με τον Δούκα να μην φτάνει στην ισοφάριση
στο χρόνο που απέμενε για τη λήξη. Οι Νίκος Γραμματικός και Κώστας Μπούνας, δοκίμασαν διάφορα σχήματα και τακτικές, βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα για την πορεία της προετοιμασίας τους.

Απο την ΑΕΚ απουσίασαν οι Χατσίκας, Αλικάκος και Χόγκας που έφτασε χθες στην Ελλάδα, ενώ για την ομάδα του Δούκα οι Τόμπρος, Μωραιτης και Μπάγιος.