Β Εθνική: Με νίκη έκλεισε το πρωτάθλημα ο Απόλλωνας Καλαμαριάς - greekhandball.com

Β Εθνική: Με νίκη έκλεισε το πρωτάθλημα ο Απόλλωνας Καλαμαριάς

Με σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Άρη Θεσσαλονίκης με σκορ 25-29, έκλεισε την πρώτη χρονιά της επανεμφανισής του ο Απόλλων Καλαμαριάς σε ένα παιχνίδι το οποίο αποτέλεσε το κύκνειο άσμα στην αθλητική καριέρα του Αποστόλη Καμάκα, ο οποίος ξεκίνησε απο τις υποδομές του Αρχέλαου και αφού πέρασε απο πολλές ομάδες, στα 38 του ενίσχυσε και τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Όλοι συμπαίκτες του, εκτιμώντας την μεγάλη του προσφορά φέτος αλλά και την φιλία του, του αφιέρωσαν τη νίκη.

Όσον αφορά το παιγνίδι, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολυ δυνατά και με πάθος, παίζοντας πολύ καλή άμυνα και βασιζόμενοι στην επιθετική ικανότητα κυρίως των Δραγάνη και Καράγγελου
έχτισαν μια διαφορά στο πρώτο ημίχρονο που έφτασε τα 6 τέρματα. Στο δευτερο ημίχρονο όμως ήταν η σειρά του Αρη να παίξει δυνατα και με πάθος και ν'αρχίσει σιγά σιγά να ροκανίζει την διαφορά και μάλιστα να κατορθώσει στο 57:30 να φέρει το σκόρ στο 25-26. Στο χρόνο που απέμενε για τη λήξη οι παίχτες του Απόλλωνα πιο ψύχραιμοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη με 25-29.

ΑΡΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 25-29
5λεπτα: 1-2, 2-3, 2-6, 5-9, 8-13, 11-17(ημιχρ), 13-18, 16-21, 19-22, 21-24, 23-26, 25-29(τελ)

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:(Παπαργυρίου Ν) Μουρατίδης, Κοέν,  Λαφτσόγλου 2, Γαβρόγλου, Παπαπέτρου 3, Μουρτσινός ,   Παπαχρήστου , Μεϊμαρίδης 1, Ψωμαθιανός 4,Μολφέτας 1,  Καλιανίδης 7, Τσιρτσουρίδης 4, Μαυρίδης, Κιούκας 1, Αργυρόπουλος, Τσινεβής
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:(Μιχαηλίδης Παν.) Δουλαβέρης , Γαβριηλίδης, Γκουγκούσης, Fane 3,  Τσακαλίδης , Καράγγελος 10,  Φωτιάδης 1,  Μπιτσιάνης Ι , Καμάκας 2 , Μπιτσιάνης Η. , Ηλιάδης 1  , Θεοδουλίδης,  Μουρίκης 1, Δραγάνης 11
Δίλεπτα:4/1, Ρίψεις 7 μετρων:0-1/1-2