Α2 ανδρών: Χωρίς νικητή η αναμέτρηση του Ιωνικού με τη Νεα Ιωνία - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Χωρίς νικητή η αναμέτρηση του Ιωνικού με τη Νεα Ιωνία

Στο κλειστό γήπεδο της Ν. Φιλαδέλφειας 200 θεατές παρακολούθησαν το παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του ΟΦΝΙ για την 15η αγωνιστική Α2 ανδρών. Η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου ξεκίνησε με στόχο την νίκη μετά απο δυο συνεχόμενες ήττες με το Καματερό και τα Βριλήσσια.

Το πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να ελέγξουν τον αγώνα με τον ΟΦΝΙ να έχει μικρό προβάδισμα με 10-11. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας συνέχισε να είναι αμφίρροπος μέχρι την λήξη του με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τελικά την ισοπαλία με τελικό σκορ 23-23.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Ευάγγελος ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ με 7 γκολ και για τον ΟΦΝΙ οι
Βασίλειος ΡΑΜΜΟΣ και Πέτρος ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ με 6 γκολ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 23-23
Τα πεντάλεπτα : 1-3, 4-4, 6-5, 7-7, 10-10, 10-11 (ημχ.) 12-13, 13-14, 17-16, 18-18, 22-20, 23-23.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (5), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (1), ΜΠΙΛΟΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΜΑΡΑΓΚΟΣ, ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ (1), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (7), ΒΕΖΥΡΗΣ (4), ΜΑΓΚΟΣ (1), ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ (2), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.

ΟΦΝ Ιωνίας (ΜΠΕΝΙΑΣ): ΡΑΜΜΟΣ (6), ΚΟΥΤΣΗΣ (1), ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ (4), ΓΚΟΥΝΗΣ, ΤΣΑΝΟΣ, ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ, ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ (1), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΤΖΟΥΡΑΤΟΣ, ΙΑΤΡΙΔΗΣ (1), ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ, ΧΑΛΚΙΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (6), ΜΠΕΝΙΑΣ, ΛΟΥΚΙΔΕΛΗΣ (4).