Α2 ανδρών: Ψυχωμένος ο Ολυμπιακός Κερατσινίου νίκησε τον Ιωνικό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Ψυχωμένος ο Ολυμπιακός Κερατσινίου νίκησε τον Ιωνικό

Επιστροφή με μια σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου, που επικράτησε του Ιωνικού ΝΦ με 25-21, για την 8η αγωνιστική του του 1ου ομίλου, του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.

Στο κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε πολύ αποφασισμένος για τη νίκη, κάτι που μετουσιώθηκε στον αγωνιστικό χώρο, αφού η ομάδα του Γιάννη Ανταλή πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διατηρούσε σε όλη τη διάρκει του ημιχρόνου, απέναντι στον Ιωνικό που είχε την ατυχία να χάσει στο 20' τον Κρητικό που τραυματίστηκε σοβαρά και τις δυο ομάδες να
πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 13-10 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Ιωνικό να πιέζει για την ισοφάριση, όμως οι γηπεδούχοι, άντεξαν στην πίεση και πήραν μια σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 25-21.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-21
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 7-4, 9-6, 12-8, 13-10 (ημχ.), 14-12, 17-15, 18-16, 19-17, 23-19, 25-21.

Ολυμπιακός Κερατσινίου (ΑΝΤΑΛΗΣ): ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ, ΜΑΡΟΥΔΑΣ (1), ΣΑΜΑΡΑΣ (4), ΝΙΚΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ, ΛΟΠΑΡΝΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΟΣ (2), ΚΟΥΛΑΡΑΡΗΣ (1), ΔΑΛΕΚΟΣ (7), ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ (5), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΤΣΑΚΙΡΗΣ, ΜΑΤΘΙΑΔΗΣ (5), ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ, ΝΤΕΜΑ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΛΕΡΟΥΤΣΟΣ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1), ΒΙΔΑΚΗΣ (2), ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ (1), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (2), ΞΑΝΘΑΚΗΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (8), ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ (3), ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (4), ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.