Α2 ανδρών: Έφτασε τις δυο νίκες ο Θρίαμβος - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Έφτασε τις δυο νίκες ο Θρίαμβος

Σημαντική νίκη, την δεύτερη συνεχόμενη, πέτυχε ο Θρίαμβος Αθηνών που επικράτησε της Αναγέννησης Βύρωνα με σκορ 33-27 στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών

Αγωνιστικά οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 15' όταν το σκορ ήταν ισόπαλο με 8-8. Από εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και με ενα σερί 11-4, πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, προηγούμενοι στο σκορ με 19-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Νικου Δρέττα μπήκαν με κεκτημένη ταχύτητα από το πρώτο
ημίχρονο. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα παρά την προσπάθεια των παιχτών της Αναγέννησης Βύρωνα στο δεκάλεπτο 35' - 45' να αντιδράσουν, μειώνοντας τη διαφορά στα 3 τέρματα. Ο Θρίαμβος κατάφερε εκ νεου να αυξήσει τη διαφορά για να φτάσει στο τέλος σημαντική νίκη με σκορ 32-27, προσθέτωντας δυο σημαντικούς βαθμούς, στην προσπάθεια για την παραμονή στην κατηγορία.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΝΑΓΓΕΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 32-27
Πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 8-8, 12-8, 14-11, 19-12  ημίχ. , 21-16, 23-20, 24-20, 28-22, 30-23, 32-27 τελ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας): Μπανιάς, Παπούλιας 1, Μίχος, Σταλίκας 1, Κρεμόνας 3, Τριαντφύλλου 6, Ζαχαρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Σικιαρίδης, Αγγελής 7, Δίαρας 5, Λάλας 9, Κυριακούλιας, Βασάλος

ΑΝΑΓΓΕΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Παπαδοπούλου): Ζαγγάνας, Μαυρομάτης 5, Γκλαβόπουλος 2, Τσέρπες, Πανταζής, Ξεσφίγγης, Στυλιανός, Πάχης 5, Γερουλάνος 3, Τασίουλας 3, Οσσίνο, Τσόρδας 5, Καλλονιάτης 3, Σιατιρλής 1, Κρανίωτης, Αποστόλου