Πειστική εμφάνιση από τα κορίτσια του ΠΑΟΚ - greekhandball.com

Πειστική εμφάνιση από τα κορίτσια του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Μ.Αλέξανδρου Γιαννιτσών με 37-27 σε ένα δυνατό φιλικό στη Μίκρα και έδειξε να βρίσκεται σε καλή κατάσταση αν και σε πρώιμο στάδιο της προετοιμασίας του. Μπορεί να βρίσκεται ακόμα σε πολύ μικρό στάδιο ετοιμότητας, ωστόσο ο ΠΑΟΚ έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο δυνατό τεστ απέναντι στον Μ.Αλέξνδρο Γιαννιτσών.

Η Γρηγορία Γκόλια είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα σε άμυνα και επίθεση και να δουλέψει όσα σκέφτεται ενόψει της νέας σεζόν.

Αν και το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο στο πρώτο 10λεπτο, ο ΠΑΟΚ ανέβασε σταδιακά την
απόδοσή του και παίζοντας πιο πιεστική άμυνα έφτασε σχετικάάνετα στο 14-11 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η διαφορά άνοιξε ακόμα περισσότερα, με τις "ασπρόμαυρες" να βγάζουν αρκετές αντεπιθέσεις και να ξεφεύγουν στο σκορ. Το τελικό 37-27 διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά και έδειξε ότι ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο.

πηγή: paok.24.com