Μια ανάσα από την άνοδο στην Α1 ανδρών ο Άρης Νικαίας - greekhandball.com

Μια ανάσα από την άνοδο στην Α1 ανδρών ο Άρης Νικαίας

Μια ανάσα από την άνοδο στην Α1 Ανδρών ο Άρης Νικαίας, ο οποίος επικράτησε της Νεας Ιωνίας με 25-19, στον δεύτερο αγώνα των πλέι οφς ανόδου. Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου, χρειάζεται μόλις εναν βαθμό στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι με το Σεριφάτο, εφόσον η ομάδα του Αιγίου επικρατήσει σήμερα, επί του ΓΑΣ Καματερού στο Αίγιο.

Αγωνιστικά το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι το 20' με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Ο Άρης Νικαίας στα λεπτά που απέμεναν για τη λήξη του ημιχρόνου, κατάφερε να πάρει μια
μικρή διαφορά με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ 13-10 για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη οι παίχτες του Τάκη Μελετάκου με το γνωστό τους όπλο την άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, πήραν σύντομα μια διαφορά ασφαλείας που κυμαινόταν στα 5-6 τέρματα και ελέγχοντας απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, έφτασαν στην νίκη με τελικό σκορ 25-19

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 25-19
5λεπτα: 3-1, 5-3, 8-6, 9-8, 12-9, 13-10 ημιχ 16-11, 18-13, 19-14, 22-16, 24-17, 25-19